Zahraničí

Spadla klec. Podezřelý z vraždy Maddie prý z toho nemá šanci vybruslit

Spadla klec. Podezřelý z vraždy Maddie prý z toho nemá šanci vybruslit
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky Zdroj: Profimedia

Obvinění Christiana Brücknera z únosu Madeleine McCannové se podle zdrojů z okolí vyšetřovatelů blíží. Německá policie dokonce už měla požádat jednoho ze svědků, aby byl kvůli výpovědi před soudem "v pohotovosti". Brückner je od minulého týdne hlavním podezřelým i v Portugalsku, odkud dívenka před 15 lety zmizela.

Případ zmizelé Maddie McCannové se dal v uplynulých dnech znovu do pohybu. Dva roky po německých kriminalistech označili usvědčeného pedofila a recidivistu Christiana Brücknera za hlavního podezřelého i ti portugalští. A jeho obvinění už je prý otázkou jen velmi krátkého času.

Podle zdroje z blízkosti vyšetřovatelů si ho Brückner vyslechne nejpozději na konci léta, píše portál Daily Mail. Jeden ze svědků už má být na žádost německé policie připraven zapojit se do soudního procesu. "Telefonovali mi Němci s tím, že mám být připravený dorazit do Německa. Řekli mi, že doufají v obvinění Christiana, ale žádné další detaily jsem z nich nedostal," řekl zmíněnému listu anonymní zdroj.

Podezřelý má být zodpovědný nejenom za únos dívenky. Německý prokurátor Hans Christian Wolters už dřív prohlásil, že existují důkazy o tom, že ji připravil o život. "Jsme si stoprocentně jistí," prohlásil před téměř dvěma lety.

Související obsah

Tehdy tříletá Madeleine beze stopy zmizela 3. května 2007 z hotelového apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz. Navzdory rozsáhlému policejnímu pátrání a obrovské mediální pozornosti se doposud nepodařilo zjistit, co přesně se s ní stalo. Její rodiče Kate a Gerry McCannovi stále doufají, že se s dcerou jednoho dne opět shledají. 

Brückner podle britské televize Sky tvrdí, že má na osudný večer alibi. Údajně souložil ve svém karavanu. Policie to ale smetla ze stolu jako naprostý nesmysl.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz