Zahraničí

Případ Maddie: Policie promluvila o alibi podezřelého. Z vyšetřování je zoufalá

Případ Maddie: Policie promluvila o alibi podezřelého. Z vyšetřování je zoufalá
Madeleine McCannová | Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé případu zmizení Maddie McCannové jsou frustrovaní a vypadá to, že si s nimi podezřelý Christian Brückner hraje. Tvůrcům amerického dokumentu usvědčený pedofil řekl, že v době zmizení dívky byl na úplně jiném místě. Němečtí policisté ale o alibi vůbec nic nevědí.

Zprávy o tom, že němečtí vyšetřovatelé podezřívají z únosu a vraždy Madeleine McCannové usvědčeného pedofila Christiana Brücknera, se objevily už v roce 2020. Od té doby se však policisté nijak výrazně k rozuzlení případu nepřiblížili. Začínají být naopak frustrovaní.

Zatímco s policisty 45letý Němec nespolupracuje, v připravované americké dokumentární minisérii prozradil podrobnosti o svém údajném alibi. V době, kdy tehdy tříletá Maddie zmizela z apartmánu v Portugalsku, se měl prý nacházet někde jinde.

Související obsah

​Hlavní vyšetřovatel Hans Christian Wolters deníku The Sun řekl, že žádné takové informace policie nemá. "Nejsme si vědomi žádného alibi," konstatoval. Zdroj blízký rodičům Maddie uvedl, že to vypadá, že Brückner hraje s policií hry.

"Je neuvěřitelné, že tento muž může o případu mluvit v televizním pořadu, když by měl mluvit přímo s policií. Připadá mi, že si s ní dál hraje. Může tím jen prohloubit bolest a utrpení, které Garry a Kate (rodiče Madeleine, pozn. red.) dodnes cítí," vyjádřil se zdroj.

Související obsah

​Wolters stále doufá, že Brücknera obviní. Již dříve uvedl, že jeho tým má důkazy, které nasvědčují tomu, že Madeleine byla zavražděna. Rodiče dívky ale pořád věří, že jejich dcera žije.

Minulý týden portugalští policisté, kteří vedou vlastní vyšetřování zmizení Madeleine, prohlásili Brücknera za oficiálně podezřelého. Zdá se však, že k rozlousknutí případu nemají o moc blíže než jejich němečtí kolegové. Je otázkou, zda jim při vyšetřování pomůže dokumentární třídílná série, která má vyjít příští týden, a to v den 15. výročí únosu Maddie McCannové.

Připomeňte si událost v reportáži TV Nova odvysílané přesně rok po zmizení Maddie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz