Zajímavosti

Talentovaná zpěvačka s pohnutým osudem. Poznáte krásku na fotce?

Talentovaná zpěvačka s pohnutým osudem. Poznáte krásku na fotce?
Iveta Bartošová Zdroj: Profimedia

Zpěvačkou toužila být už od dětství. Hvězda se z ní stala doslova přes noc. Prvního Zlatého slavíka získala už ve dvaceti letech. Tušíte, která česká zpěvačka se svým nádherným sopránem zapsala do síně slávy?

Poznali jste v dívce ve fotbalovém dresu Ivetu Bartošovou? Fotografie pochází ze samého začátku její kariéry. Právě na toto období se zaměřuje série Iveta. První díl uvidíte už v pátek 6. května na Voyo.

Hudební kritici na ni vzpomínají jako na plachou dívku se zvonivým hlasem, která se v osmdesátých letech katapultovala z nuly přímo do čela českých hitparád. Připomeňme si nyní, jak tato legendární zpěvačka začínala.

Související obsah

Iveta se narodila roku 1966 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Stát se zpěvačkou bylo jejím snem už od malička, toužila jít ve šlépějích svého idolu Karla Gotta. Roku 1983 vkládala půvabná sedmnáctiletá Iveta všechny naděje do pěvecké soutěže Mladá píseň Jihlava.

Tři nejlepší zpěváci měli totiž v Praze natočit album. Vyhlášení výsledků bylo ale pro Ivetu Bartošovou zklamáním. Na třetím místě se tehdy umístil Paľo Habera, druhý byl Petr Sepéši a zvítězila Ingrid Kalmanová.

Bartošová se tehdy musela spokojit s cenou poroty za interpretační výkon. Ve svých snech ale mířila výš. Zklamání však netrvalo dlouho. Hudební producenti si všimli potenciálu Ivetina talentu a rozhodli se ji spojit v duetu právě s Petrem Sepéšim.

Podle hudebního kritika Jana Rejžka tehdy producenti vyplnili díru na trhu. "V osmdesátých letech tady byly všechny ty škatulky obsazené. Byl tu chlapák, romantický zpěvák i šansoniérka. Chyběla tady dvojice, která by po dvaceti letech navázala na duo Yvetta Simonová a Milan Chladil," řekl v rozhovoru k sérii Iveta kritik Rejžek.

Po prvním veřejném vystoupení Ivety a Petra bylo jasné, že se nová hvězdná dvojice skutečně našla. Den poté, co společně zazpívali duet Knoflíky lásky v televizním pořadu Sejdeme se na výsluní, je znalo skoro celé Československo.

Související obsah

Desky s touto skladbou se úspěšně prodávaly, pěvecký pár se rázem stal miláčkem národa. Vojáci si fotku Ivety dávali pod polštář, do inzerátů se psalo: "Hledám dívku, jako je Iveta Bartošová."

Velmi brzy se začalo diskutovat i o tom, zda Bartošová se Sepéšim tvoří pár i mimo záře reflektorů. Iveta s Petrem spolu tehdy skutečně žili. Jak se ale zdá, Petr vnímal vztah trochu jinak než Iveta. Miloval přítomnost dívek a dívky milovaly jeho. Přesto s Ivetou budili dojem zamilované dvojice. Příběh dvou milenců, které svedla dohromady láska k hudbě, se totiž prodával sám.

V roce 1985 si společně koupili auto. Právě v něm na konci července téhož roku Petr zemřel, když jej na přejezdu smetl vlak. Iveta se po jeho smrti na nějaký čas odmlčela. Popularitu jí vrátil megahit Léto, který nazpívala roku 1986. Tato nově nabytá popularita jí téhož roku vynesla jejího prvního Zlatého slavíka. Tento úspěch se jí podařilo zopakovat ještě dvakrát, a to roku 1990 a 1991.

Sérii o začátcích kariéry Ivety Bartošové uvidíte už tento pátek na Voyo. Životopisný film o Ivetě Bartošové v podobě třídílné minisérie sledujte online na Voyo.

Hudební kritik Rejžek: Co mu Sepéši nahrál těsně před smrtí?

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz