Zahraničí

Rusové už mají náhradu za Putina. Tento muž má zvítězit nad Ukrajinou

Rusové už mají náhradu za Putina. Tento muž má zvítězit nad Ukrajinou
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin se údajně musí podrobit operaci kvůli rakovině a v Kremlu už měli vybrat člověka, který bude dočasně řídit válku na Ukrajině. Jeho náhradníkem se má stát Nikolaj Patrušev, bývalý ředitel tajné služby FSB se silnými vazbami na Putina.

Putin údajně trpí rakovinou žaludku a v nejbližších dnech ho má čekat náročná operace. Ruský prezident pečlivě zvažoval, komu svěří otěže řízení "speciální vojenské operace" na Ukrajině. Volba padla na exšéfa kontrarozvědky FSB Nikolaje Patruševa.

Informoval o tom kanál Generál SVR na Telegramu, který se zaklíná vysoce postaveným zdrojem z Kremlu. Putin měl operaci už jednou odsunout, teď už je prý ale nevyhnutelná. Pravděpodobně ji ale nepodstoupí před 9. květnem, kdy má na Rudém náměstí pronést dlouho očekávaný projev, upozornil portál Mirror.

"Putinovi lékaři trvají na tom, že operace proběhne co nejdřív. Přestože s tím Putin v podstatě zatím úplně nesouhlasil a o konkrétním datu nemůže být řeč, Patruševa už požádal o příslib," tvrdí Generál SVR.

Související obsah

​Patrušev v roce 1999 vystřídal v čele FSB právě Putina, který se téhož roku stal prezidentem. Tajnou službu vedl do roku 2008, potom se stal generálním tajemníkem Bezpečnostní rady Ruské federace, jímž je doposud.

Za svého úřadování měl Patrušev mimo jiné schválit vraždu Alexandra Litviněnka, bývalého důstojníka FSB a KGB, který po útěku z Ruska získal politický azyl ve Velké Británii. V lednu 2016 to prohlásil britský soudce Robert Owen.

Bývalý ředitel FSB Nikolaj Patrušev Zdroj: Profimedia

Putin údajně chce 9. května v projevu oznámit zásadní vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz