Zahraničí

15 let od zmizení Maddie McCannové: Policie má vraha dívenky na dosah

15 let od zmizení Maddie McCannové: Policie má vraha dívenky na dosah
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Uplynulo 15 let od záhadného zmizení tehdy tříleté Madeleine McCannové. Ještě před pár týdny se mohlo zdát, že je případ nenávratně u ledu, všechno ale zvrátily poslední kroky policie v Portugalsku. Údajný únosce a vrah dívenky by mohl být brzy před soudem.

Psal se čtvrtek 3. května 2007, když Kate a Gerry McCannovi odešli v portugalském letovisku Praia da Luz na večeři s přáteli a malou Maddie s jejími mladšími sourozenci nechali v apartmánu. Děti chodili pravidelně kontrolovat, při jedné z obhlídek ale mladá maminka vyjekla hrůzou. Tříletá holčička byla pryč.

Madeleine McCannová jako by se vypařila z povrchu zemského přesně před 15 lety. Její zmizení se rychle stalo patrně nejsledovanějším případem svého druhu v historii. Pátrání je doposud marné, kriminalisté jsou ale krůček od usvědčení údajného únosce a vraha Maddie.

Úsvědčený pedofil a recidivista Christian Brückner je hlavním podezřelým německých vyšetřovatelů už dva roky, od minulého týdne ho podezřívají i Portugalci. Je to stěžejní zvrat, na který všichni čekali. Pokud by to policisté nestihli do dnešního data, naděje na rozluštění toho, co se stalo Maddie, by výrazně klesla. Portugalsko má totiž 15letou promlčecí lhůtu.

Související obsah

Brücknera se detektivům dlouho nedaří dostat k soudu, podle zdrojů z policejního prostředí by si ale mohl vyslechnout obvinění nejpozději koncem léta, upozornil portál Daily Mail. Podezřelý je od loňského podzimu ve vězení za znásilnění turistky ze Spojených států. Čelí tam podle svých slov nedůstojným podmínkám.

Nedávno se přirovnal k židovskému obyvatelstvu v nacistickém Německu. "Mým stížnostem se zatím pouze vysmáli a označili je za fňukání. Dalo mi to přibližnou představu o bezvýchodné situaci Židů a menšin obecně během druhé světové války," vzkázal zpoza mříží.

Německý prokurátor Hans Christian Wolters už dřív řekl, že si je "stoprocentně jistý, že Brückner McCannovou zabil". Muž o víkendu vyrukoval s tvrzením, že má na čas jejího zmizení alibi, uvedla televize Sky. Podle kriminalistů je to však nesmysl.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém (10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz