Zahraničí

Putin určil nové cíle útoků. Nad válčením přebírá totální kontrolu

Putin určil nové cíle útoků. Nad válčením přebírá totální kontrolu
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin začal osobně řídit "speciální vojenskou operaci" na Ukrajině. Tvrdí to někdejší agent sovětské tajné služby KGB Boris Karpičkov. Šéf Kremlu už prý určil novou prioritu pro příští dny. Vojska se mají zaměřit na Kryvyj Rih, kde se narodil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Válka na Ukrajině se nevyvíjí podle Putinových představ. Proto se podle Karpičkova rozhodl, že řídit vojáky už nebudou jen ministr obrany Sergej Šojgu a příslušní generálové, ale postará se o to sám. Informoval o tom portál Daily Mail

Aby na to měl čas, celou řadu svých prezidentských pravomocí měl dočasně delegovat na předsedu vlády Michaila Mišustina. Putin už údajně nedokázal přihlížet tomu, že se ruským vojákům nedaří na Ukrajině dosahovat výraznějších úspěchů. Rusko podle ukrajinských odhadů přišlo o zhruba 25 tisíc mužů. Moskva přiznala 1 300 mrtvých a 3 800 raněných.

Karpičkov tvrdí, že Putin za aktuální cíle ruských útoků určil Kryvyj Rih a jeho okolí. V průmyslovém městě na jihu Ukrajiny se narodil prezident Volodymyr Zelenskyj.

Související obsah

Bývalý agent KGB živí dlouhodobé spekulace o nalomeném zdraví šéfa Kremlu. Podle něj je posedlý paranoidními představami o spiknutí proti Rusku. To by se prý mohlo odrazit na jeho dalších krocích. "Všechny, doslova všechny, a to včetně lidí v nejvyšším vedení ruské bezpečnosti a svém nejbližším okolí, vnímá jako zrádce," prohlásil Karpičkov.

Jiné zdroje zase Putinovi diagnostikovaly rakovinu, upozornil list Mirror. V brzké době ho má dokonce čekat zásadní operace. Do péče lékařů se ale svěří nejdřív po 9. květnu. V den výročí kapitulace nacistického Německa pronese ruský prezident projev na moskevském Rudém náměstí. A Západ ho vyhlíží se strachem, panují velké obavy z vyhlášení války "světovému nacismu".

Putin teď hraje podle expertů na Ukrajině o všechno:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz