Zahraničí

Naděje v případu zmizelé Maddie! V dodávce podezřelého našli klíčový důkaz

Naděje v případu zmizelé Maddie! V dodávce podezřelého našli klíčový důkaz
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé případu zmizení Maddie McCannové potvrdili, že mají nové důkazy. Ty našli v dodávce podezřelého Christiana Brücknera. Spekuluje se o tom, že má jít o vlákna z holčiččina růžového pyžámka.

V úterý uplynulo 15 let od záhadného zmizení tehdy tříleté Madeleine McCannové. Vyšetřovatelé však učinili zásadní posun. V obytné dodávce podezřelého Němce Christiana Brücknera totiž našli nové důkazy.

"Našli jsme nová fakta a důkazy. Nejsou to forenzní důkazy. Ale díky nim jsme si jisti, že dotyčný muž je vrahem Madeleine McCannové," citoval portál The Sun vedoucího případu Hanse Christiana Wolterse.

Související obsah

Bližší informace však vyšetřovatelé neposkytli. Podle německého práva totiž nemohou být podrobnosti o vyšetřování zveřejněny dříve, dokud podezřelý a jeho právní tým nejsou obeznámeni.

Spekuluje se však, že policisté měli ve voze najít vlákna z růžového pyžámka zmizelé Maddie. Podezřelý muž však vždy zásadně popíral, že by měl cokoliv společného s únosem malé dívenky. Podle portálu Mirror však odmítá hovořit s policií i státními zástupci. Vyšetřovatelé ale nyní věří, že by Brückner mohl být brzy obviněný.

Němec je podezřelý už dva roky, od minulého týdne jej podezřívá také portugalská policie. Dotyčný si aktuálně odpykává trest ve věznici Odenburg za znásilnění 72letého seniorky. Čin měl spáchat v roce 2005 v oblasti, odkud se o dva roky později ztratila malá Madeleine. Holčička byla zřejmě unesena z portugalského hotelu v Praia da Luz, ve kterém trávila dovolenou se svými rodiči.

Podívejte se na reportáž k případu zmizelé Maddie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz