Zajímavosti

Jako by všichni ožili. Minisérie Iveta vyrazila Arturu Štaidlovi dech

Někteří ani nedoufali. Artur Štaidl, který se dlouho médiím vyhýbal, se objevil na středeční premiéře minisérie Iveta. A záblesky fotoaparátů mu vůbec nebyly nepříjemné. Záři reflektorů si užívala sestra Ivety Ivana Bartošová. Někteří možná Arturovu tetu ani nepoznali.

Artur Štaidl, syn Ivety Bartošové, na sebe okamžitě strhl pozornost, když se s dobrou náladou pod dozorem bodyguardů prodíral davem. Ví se o něm, že rozhovory neposkytuje. Na premiéře minisérie o životě Ivety, která bude od pátku na Voyo, se Artur pro Život ve hvězdách po letech skrývání nečekaně otevřel.

"Já jsem upřímně hodně věcí z té doby vytěsnil, protože to byl těžký emocionální zážitek, když máma umřela. A tak tam mám spíš jen ty dobré vzpomínky, kdy jsme spolu trávili čas, kdy jsme chodili ven se psem a podobné záležitosti," řekl TV Nova Štaidl. 

Související obsah

​Nejvíce ho na celé minisérii zaujalo herecké obsazení. "Překvapilo mě ztvárnění táty a vlastně úplně úžasný casting. Věděl jsem, kdo bude hrát tátu, ale překvapilo mě, jakým způsobem vlastně ta maskérna zapracovala. Úplně mi to vyrazilo dech, když jsem poprvé viděl tátu," zmínil Artur s tím, že na svého otce vzpomíná vždy jen v dobrém.

Bez souhlasu Artura by minisérie nikdy nevznikla. "Už jsem věděl, o čem bude pojednávat. Nyní jsem spíš koukal, jak výborně to bylo natočené. Jsem za to hrozně šťastný a musím režisérovi Michalu Samirovi a celému týmu smeknout klobouk. Bylo to krásné," sdělil své pocity bezprostředně po zhlédnutí minisérie Artur.

Související obsah

​A jak mu ztvárnění Anny Fialové v roli Ivety nebo Aleny Mihulové jako jeho babička připomněla opravdovou rodinu? "Velmi autentické ztvárnění. Určitě tam je nějaká částečná podoba, ale přece jenom jsem babičku v této době ani nezažil, já ji znám až o několik let později, ale určitě podoba tam byla," říká syn Ivety Bartošové.

Artur nakonec promluvil o svém soukromí. Svěřil se, že momentálně nemá přítelkyni. "Já si říkám, že co bude, to bude, nějak nad tím nepřemýšlím. Na premiéru jsem přišel sám, ale potom jsme si samozřejmě sedli s tetou, když jsem zjistil, že dorazila taky," uzavírá Štaidl.

Iveta Maurerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz