Zajímavosti

Jak správně skladovat vajíčka? Podívejte se, kam rozhodně nepatří. TIP

Jak správně skladovat vajíčka? Podívejte se, kam rozhodně nepatří. TIP
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Vajíčka vydrží déle, pokud je dáte do lednice. Řada lidí je umístí do dvířek a dále už o tom nepřemýšlí. Podle odborníků bychom je právě tam však dávat neměli.

Většina ledniček má předem určené místo pro vajíčka. Samotné držáky zpravidla naznačují, že bychom je měli umístit do dvířek. Podle experta je to však naprosto špatně a dávat bychom je tam neměli.

"Vejce se nejlépe skladují při stálých teplotách," citoval portál The Sun odborníka z firmy Smart Cover Chrise Beasleyho.

Související obsah

Právě dvířka jsou jednou z nejteplejších částí chladničky. Navíc právě tam teplotu ovlivňujeme nejvíce, protože je otevíráme a zavíráme po celý den. Odborníci proto doporučují mít vejce v horní nebo prostřední polici lednice.

Pokud navíc vajíčka neskladujete v lednici, ale například pouze ve špajzu, vydrží vám daleko kratší dobu. "Čerstvé vejce skladované při pokojové teplotě začne po pár dnech ztrácet na kvalitě. Je tak nutné ho spotřebovat do jednoho až tří dnů," vysvětlili experti.

Češi si zamilovali slepice. Trendem jsou takové, které snáší zelená vajíčka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz