Zajímavosti

Casting Ivety byl náročný. Režisérka prozradila, čím ji Fialová přesvědčila

Jakou práci dá obsadit dobře Ivetu nebo kluka, co vypadá jako Petr Sepéši? To je občas štěstí, náhoda nebo kouzlo. Tvůrci prozradili, proč právě Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský byli tou správnou volbou.

Obsazovat herce do skutečných příběhů a skutečných postav je velmi těžké. Podobnost musí být zřetelná a doladit se musí kostýmy a líčením. Jak se tedy našla seriálová Iveta?

"Pro nás byla důležitá vizuální podoba aspoň v rysech, nechtěli jsme jít proti typu. Ale důležitější pro nás byla ta energie Ivety, kterou ona měla. Upřímně mě skoro nikdo jiný než Anička nenapadl. Anička pak přišla na kamerovky a potvrdila to. Zazpívala Léto, což byl okamžik, ze kterého jsme měli husí kůži," popisuje castingová režisérka Maja Hamplová.

Související obsah

​Vedle Fialové hraje Vojtěch Vodochodský, který ztvárnil první velkou lásku zpěvačky Petra Sepéšiho. "U Vojty je podoba fakt neuvěřitelná. A když jsme ho pozvali na kamerovky, tak s Aničkou měli okamžitě chemii. Když jsme oblékli oba herce do kostýmů a dali jsme jim paruky, tak to bylo až strašidelné... Vidět, jak jim jsou podobní a jak jim to funguje," míní Hamplová.

Maskérna hraje v příbězích podle skutečných událostí velkou roli. "Herci byli tak obsazovaní, že jsem naší umělecké maskérce Noskové nejdřív posílala fotky a ptala jsem se jí, jestli je to možné vyrobit. Tam je už to kritérium, že se na začátku pracuje s uměleckou maskérkou, což běžně není," říká castingová ředitelka.

Související obsah

​Maja obsazovala role do spousty seriálů, které znáte z televize Nova. Minisérie Iveta, jejíž první díl už nyní najdete na Voyo, se ale lišila. "Byl to třeba velký rozdíl v menších rolích, kterých bylo třeba 40. Tam už se musíte držet dobovosti a potřebujete někoho, kdo vizuálně vypadá do těch osmdesátek. Musíte se vyhýbat moderním hercům a pátrat," uzavírá Hamplová.

Lucie Piedová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz