Zahraničí

Královna Alžběta udělala rázný řez. Na důležitou akci nepozvala část rodiny

Královna Alžběta udělala rázný řez. Na důležitou akci nepozvala část rodiny
Královna Alžběta II. Zdroj: TV Nova

Královna Alžběta II. po měsících spekulací došla k rozhodnutí. Na balkóně při vojenské přehlídce Trooping the Colour budou po jejím boku pouze aktivní členové královské rodiny. Budou tedy chybět princové Andrew a Harry spolu s vévodkyní ze Sussexu Meghan Markleovou.

Britská královna Alžběta II. učinila zásadní rozhodnutí. V rámci oslav jejího jubilejního platinového výročí na trůnu ji na balkóně při vojenské přehlídce Trooping the Colour doplní pouze aktivní členové královské rodiny. Ukončila tak spekulace, zda se oslav zúčastní i princ Harry s manželkou Meghan a princ Andrew, informoval web The Mirror.

Královna dále oznámila, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu i princ Andrew jsou stále milovanými členy královské rodiny a dostali pozvání na ostatní akce spojené s oslavou královnina výročí 70 let na trůnu.

Související obsah

​Přítomnost na balkóně je velkou rodinnou událostí a ústředním bodem vojenské přehlídky Trooping the Colour, která se koná u příležitosti královniných narozenin. Ty tradičně slaví až v červnu kvůli počasí. To je v tomto období lepší než v dubnu, kdy má Alžběta narozeniny.

Princ Harry spolu se svou manželkou Meghan oznámili v roce 2020, že se chtějí vzdát svého šlechtického postavení. Dvojice je od té doby terčem nejen britských médií. Hlavně v poslední době, kdy se vévoda a vévodkyně ze Sussexu zúčastnili přísně tajné audience s královnou Alžbětou II. na hradě Windsor.

Související obsah

​Řadu kontroverzí má za sebou i další z nepozvaných, princ Andrew. Toho zažalovala Virginie Giuffreová, kterou jako nezletilou sexuální otrokyni poskytoval svým přátelům zesnulý americký miliardář Jeffrey Epstein. Jedním z jeho přátel byl právě princ Andrew. Ten jako mimosoudní vyrovnání poslal Giuffreové 12 milionů liber, napsal v březnu web Sky News.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz