Zajímavosti

Pozor na konvalinku a ocún. Splést si je s medvědím česnekem lze snadno

Pozor na konvalinku a ocún. Splést si je s medvědím česnekem lze snadno
Medvědí česnek Zdroj: Thinkstockphotos

Medvědí česnek, ocún a konvalinka. Tři květiny, které na první pohled vypadají stejně. Z jedné z nich si připravíte chutnou pomazánku, po konzumaci zbylých dvou vám hrozí velké nebezpečí. Ročně si tyto rostliny spletou desítky lidí.

Lékaři opět bijí na poplach. Na jaře totiž lidé rádi vyráží do lesa na medvědí česnek, který je oblíbenou přísadou do pomazánek a salátů. Je však poměrně snadno zaměnitelný s prudce jedovatým ocúnem či konvalinkou.

"V roce 2021 jsme na jaře řešili celkem 12 případů záměny medvědího česneku. Zaměňuje se buď za konvalinku, nebo za jarní formu ocúnu jesenního. Z 12 případů záměny se 5 týkalo právě záměny za ocún," uvádí Hana Farná, lékařka ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Související obsah

Podle Jiřího Vyhnala, primáře ARO v nemocnici v Kyjově, je vždy po takové záměně nutný pobyt v nemocnici. Zároveň doporučuje si dát co nejdříve pět až osm rozdrcených tablet aktivního uhlí. Ty je možné smíchat s jogurtem, ovocnou přesnídávkou, mlékem či jiným nápojem.

V nemocnici pak dotyčný podstoupí výplach žaludku, a to ideálně do hodiny po požití. Vyhnal klade důraz zejména na to, že lékařskou pomoc je nutné vyhledat vždy, a pokud možno co nejdříve.

Daniela Pelclová z Toxikologického informačního střediska uvádí, že jen od začátku letošního roku středisko řešilo už 12 dotazů na záměnu těchto rostlin. V minulém roce řešilo takových dotazů 75.

Pelclová zároveň doporučuje, aby si s sebou lidé na procházku do lesa brali do tašky tablety aktivního uhlí pro případ, že by omylem některou z jedovatých rostlin či jejich bobulí snědli oni sami nebo jejich zvídavé děti. Čím dříve se totiž požije, tím větší je efekt pro snížení toxického účinku.

Související obsah

Jak od sebe medvědí česnek, ocún a konvalinku rozeznat

Nejspolehlivějším vodítkem, jak tyto rostliny rozeznat, je jejich vůně. Listy medvědího česneku mají typickou štiplavou vůni, která je podobná domácímu česneku. Pokud tuto vůni necítíte poté, co přivoníte k listu, můžete jej zkusit promnout mezi prsty, aby se do nich uvolnila šťáva. Provádět to tak u každého listu ale může při sklizni zabrat spoustu času.

Konvalinku a ocún však můžete od česneku poznat i podle tvaru listů. Listy medvědího česneku vyrůstají každý zvlášť, a to přímo ze země. Na rozdíl od česneku vyrůstají listy konvalinky ze země po dvojicích proti sobě. Listy ocúnu jsou úzké a vyrůstají ve svazcích.

Pokud už mají rostliny i květy, rozeznáte je od sebe snadno. Květy konvalinky rostou do hroznu a vypadají jako malé zvonečky. Medvědí česnek má květenství kulaté a jednotlivé kvítky vypadají jako šesticípé bílé hvězdičky.

Květy obou rostlin od sebe opět snadno rozpoznáte podle jejich charakteristické vůně. Ocún vykvétá až na podzim, takže v době sběru medvědího česneku vám jeho typický fialový květ nápomocný nebude.

Nejspíš vás nepřekvapí, že posledním vodítkem může být i chuť. Oproti typické chuti česneku poznáte konvalinku podle hořkosti a také podle toho, že po ní jemně brní jazyk. Překvapí-li vás proto v salátu či pomazánce nečekaná nahořklá chuť, měli byste zbystřit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz