Zahraničí

Rusové použili v Oděse hypersonické zbraně. Zničili hotely a nákupní centrum

Ruská armáda v noci na úterý opět útočila na přístavní město Oděsa, kde měla zničit dva hotely a nákupní centrum pomocí hypersonických střel. Úřady evidují nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných.

V ukrajinské Oděse byl vyhlášen zákaz vycházení poté, co Rusové v pondělí v noci zahájili raketový útok. Mluvčí regionální vojenské správy Sergej Bratčuk uvedl, že vypálili sedm raket a zničili dva hotely a nákupní centrum. Použili i tři hypersonické střely Kinžal.

Není jasné, proč byly hotely cílem útoku a zda se v nich někdo nacházel. Po zasažení nákupního centra bylo pět lidí zraněno a jeden zemřel. Hypersonickými střelami byly zničeny i další budovy.

Související obsah

​Ruská armáda přístavní město Oděsa ostřeluje opakovaně. I v pondělí ráno tam proběhl raketový útok, v době návštěvy předsedy Evropské rady Charlese Michela. "Bombardování Oděsy ruskými raketami probíhá téměř každý den, stejně jako dnes. Přímo během naší návštěvy města s Charlesem Michelem," citoval web Ukrajinska pravda ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala.

​I v dalších městech na východě země pokračují intenzivní boje. Terčem útoků zůstává také přístavní město Mariupol, kde probíhá bitva o ocelárny Azovstal. Ruské síly na ně údajně chystají chemický útok. Ten má proběhnout ve středu. Zástupce městské rady Mariupolu Oleksandr Lašin vyzval lidi, aby nevycházeli už od úterý do ulic.

Kvůli válce hrozí Česku globální potravinová krize. Více v rozhovoru s politologem Lukášem Jelínkem:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz