Domácí

ČHMÚ rozšířil výstrahu, požáry teď hrozí ve více oblastech Česka. MAPA

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil výstrahu před požáry, která nyní platí pro velkou část republiky. Nebezpečí hrozí na větší části severní poloviny Čech a jihu Moravy. Meteorologové varují před rozděláváním ohně, a to zejména v lesích.

Aktualizovaná výstraha před požáry platí od středečního dopoledne až do odvolání pro Prahu, Středočeský (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Plzeňský (Kralovice, Nýřany, Plzeň, Rokycany), Karlovarský (Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov), Ústecký, Liberecký (Česká Lípa, Nový Bor), Královéhradecký (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Nová Paka, Nový Bydžov) a Pardubický kraj (Holice, Chrudim, Pardubice, Přelouč).

Související obsah

Od čtvrtečních šesti hodin ráno až do půlnoci na pátek platí také pro Vysočinu (Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Třebíč), Jihomoravský, Olomoucký (Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Přerov) a Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Vizovice, Zlín).

Výstraha před požáry Zdroj: ČHMÚ

Nebezpečí požárů hrozí kvůli suchu. ​"Je nutné nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Je potřeba se řídit místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány, a dbát na úsporné hospodaření s vodou," radí ČHMÚ.

Díky velmi teplému jihozápadnímu proudění půjdou tento týden teploty rychle nahoru. Ve čtvrtek se dočkáme dokonce až 29 °C. Ochlazení poté přinese víkend. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz