Experti na cestách

Slunce tam svítí 350 dní v roce. Češi tuto destinaci ale neznají

Kapverdy nebo také ostrovy Zeleného mysu jsou destinací, kam moc Čechů nejezdí. Díky tomu tam najdete prázdné písčité pláže, které jsou zalité sluncem přes 350 dní v roce. V pořadu Experti na cestách prozradila zajímavosti o této destinaci Lenka Pátek.

Kapverdy tvoří celkem deset ostrovů, které najdete u pobřeží západní Afriky. Sal je jedním z nich. "Přestože Sal patří k nejvíce navštěvovanému ostrovu Kapverd, zatím se nejedná o profláknutou destinaci českých cestovatelů. Což je škoda, ale na druhou stranu si tam můžete užít dovolenou opravdu v klidu. Sal má typicky dlouhé pláže, takže tam máte spoustu místa sami pro sebe," řekla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Nepsané heslo Kapverďanů zní "no stress" a přesně v tomto duchu tam podle Pátek probíhá i dovolená. "Pokud spěcháte, tak vás všichni uklidňují a chtějí, abyste se hodili do pohody. A to patří právě k dovolené na ostrovu Sal," vysvětluje obchodní ředitelka.

Související obsah

​Doporučuje také návštěvu mola u města Santa Maria, jelikož tam rybáři prodávají své úlovky přímo z moře. "V životě jsem neochutnala lepšího tuňáka. Dalším ze zajímavých míst je solný důl Salinas, od kterého je odvozený i název ostrova. Je tam solné jezero, které je několikanásobně slanější než Mrtvé moře," popisuje Pátek.

Protože ostrov není příliš veliký, je výhodné pronajmout si auto nebo skútr, cenově jsou poměrně dostupné. (Cena za půjčení auta se pohybuje okolo 50 eur na den (zhruba 1 200 korun) a u skútru je to cca 30 eur na den (asi 750 korun). K půjčení vám postačí platný řidičský průkaz.) "Také můžete po ostrově jezdit taxíkem, které jsou tam rovněž levné," říká obchodní ředitelka CK Blue Style.

Související obsah

​Další zajímavé místo je podle ní Žraločí zátoka. "Jedná se o jediné místo na pobřeží ostrova, kde je díky vulkanickému podloží teplejší voda. Díky tomu se zde shromažďují hejna žraloků citronových. Ti určitě budí respekt, ale pro člověka nepředstavují žádnou hrozbu. Odvážnější cestovatelé tak mohou do vody vstoupit a mít tato stvoření doslova na dosah ruky," zmiňuje Pátek.

Kapverdy jsou celoroční destinace. "Slunce tam svítí více než 350 dní v roce. V lednu se průměrné teploty pohybují okolo 25 stupňů v červenci a srpnu kolem 30 stupňů. Pozor byste si měli dát na sluníčko během zimní sezony, kdy může být trochu zrádné. Vypadá to, že téměř nesvítí, ale přesto je velmi silné," uzavírá Pátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz