Krimi

Policie po letech chytila muže, který zabil seniora. Pomohla tomu neuvěřitelná náhoda

Policie po letech chytila muže, který zabil seniora. Pomohla tomu neuvěřitelná náhoda
Policie po letech dopadla odsouzeného muže Zdroj: Policie ČR

Několik let kriminalisté pátrali po muži, který byl odsouzen za zabití 68letého muže v Plzni. Místo nástupu do vězení ale uprchl do zahraničí. Nyní konečně skončil v rukou policie, k čemuž dopomohla náhoda. Kdyby si totiž na nádraží v Rakousku nasadil respirátor, pravděpodobně by dál unikal spravedlnosti.

Deset let za mřížemi, takový trest dostal muž od soudu za zabití z nedbalosti poté, co podle rozsudku v roce 2018 v Plzni usmrtil 68letého muže. Do vězení ale nenastoupil. Tehdy 35letý muž si totiž místo výkonu trestu vybral útěk před spravedlností.

Případ si převzali pražští kriminalisté, kteří zjistili, že se odsouzený pohybuje v Německu a Rakousku, kde používá falešné doklady. V roce 2019 byl proto vydán i mezinárodní zatykač, přesto se muži dařilo tři roky unikat. Karta se obrátila letos v dubnu.

Související obsah

​Na nádraží v rakouském Innsbrucku mu ujel vlak, a musel tak čekat na další. Neměl ale nasazený respirátor, čehož si všimli tamní policisté, a zamířili tedy k muži. "Kontrola následně ukázala nejen falešné doklady, ale i jeho pravou identitu s poznámkou mezinárodního zatykače," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Po několika dnech byl na hraničním přechodu Mikulov–Drasenhofen předán do rukou českých policistů a nyní si již odpykává trest ve věznici v Brně.

Související obsah

​Zabití seniora v roce 2018 policisté tehdy vyšetřovali nejprve jako násilný trestný čin. Mrtvé tělo bylo nalezeno v noci na chodbě bytového domu v Těšínské ulici, výsledky pitvy ale nakonec ukázaly, že muž nezemřel po fyzickém napadení. Policie proto podezřelého obvinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti.

"O několik měsíců později padl za tuto smrt i trest. Soud uznal obžalovaného vinným a poslal ho do výkonu trestu odnětí svobody na dlouhých deset let," shrnul Rybanský. Ještě před nástupem do vězení byl ale odsouzený muž po zaplacení kauce propuštěn z vazby a zmizel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz