Krimi

Dvojice měla v bytě brutálně týrat 44 koček. Policie je našla zubožené

Dvojice měla v bytě brutálně týrat 44 koček. Policie je našla zubožené
Jedna z týraných koček v Praze Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté dopadli dvojici, která podle nich zvlášť trýznivým způsobem týrala ve svém bytě více než 40 koček. Zvířata trpěla řadou onemocnění, žila v nevhodných podmínkách a neměla dostatek jídla ani vody. V případě prokázání viny hrozí páru až pět let ve vězení.

Vyšetřovatelé se případem týrání koček zabývali ve spolupráci s Městskou veterinární správu a Odborem životního prostředí Úřadu městské části Praha 20 v posledních měsících. Hrozných činů se měl dopouštět muž se ženou.

"Dvojici je kladeno za vinu, že v řádu několika měsíců týrala větší počet zvířat zvlášť trýznivým způsobem, když v bytě o rozměrech 70 metrů čtverečních chovala neodděleně 44 jedinců různého stáří, různých plemen a pohlaví, společně kastrované s nekastrovanými," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Kriminalisté zjistili, že všechny kočky kvůli nevhodným podmínkám, špatnému prostředí a jednání obou chovatelů trpí různými nemocemi. "Některé z nich jsou neléčitelné a jiné bolestivé, přičemž těmito onemocněními zvířata trpěla dlouhodobě," doplnila Siřišťová.

Zvířata navíc neměla dostatek jídla a vody, v bytě se pravidelně neuklízelo. "V případu byl vypracován soudním znalcem z oboru zemědělství posudek, který konstatoval u všech koček řadu onemocnění, z nichž některá jsou i smrtelná," vysvětlila Siřišťová.

O nemocné kočky navíc pár řádně nepečoval a nebyly ani vyšetřeny veterinářem. "Tímto jednáním dvojice způsobila týraným zvířatům trvalé následky a některým jedincům smrt," sdělila Siřišťová. Policisté navíc v bytě našli dvě uhynulá koťata. Následná pitva u nich zjistila smrtelná onemocnění a dalších sedm jedinců muselo podstoupit eutanazii.

Související obsah

Dvojice nyní čelí obvinění z týrání zvířat. V případě prokázání viny jí hrozí až pět let ve vězení. "Žena je navíc obžalovaná z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož jí v minulosti správním orgánem bylo nařízeno opatření ke snížení počtu zvířat maximálně na 10 jedinců," uzavřela Siřišťová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz