Zahraničí

Trapas ruské televize. Na koncertě uctila památku Bonnie a Clyda

Trapas ruské televize. Na koncertě uctila památku Bonnie a Clyda
Bonnie a Clyde Zdroj: Profimedia

Ruští propagandisté se při své práci nijak nezabývají původem fotografií, které používají. V minulých letech proto byli na plakátech oslavujících ruské hrdinství k vidění američtí vojáci. Na pondělních oslavách konce druhé světové války se mezi fotografie sovětských párů připletli dokonce Bonnie a Clyde.

Ruská televize První kanál se v pondělí při přípravě koncertu, pořádaného na závěr oslav konce druhé světové války, dopustila komické chyby.  

Při písni Kdyby nebyla válka se za zpěvačkou promítaly fotky ruských párů, které měla válka rozdělit. Jenže mezi těmito fotkami se objevila i ta, na které spolu pózují slavní američtí lupiči Bonnie a Clyde.

Všimla si toho americká novinářka Julia Davisová, která se zabývá ruskou propagandou. O omylu vzápětí informovala řada světových médií, zatímco ta ruská o něm mlčí.

Bonnie a Clyde byl slavný milenecký pár, který v době hospodářské krize přepadával banky. Na svědomí má několik lidských životů, a to jak z řad policistů, tak civilistů. Dvojice zemřela během přestřelky s policií v roce 1934.

Podobných přešlapů má však ruská propaganda za sebou více. V minulosti se na ruských plakátech oslavujících ruské vojáky objevily fotky vojáků z USA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz