Zahraničí

Američané odhalili Putinovy plány. Jsou drastické a dlouhodobé

Američané odhalili Putinovy plány. Jsou drastické a dlouhodobé
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Podle zpráv americké rozvědky se Vladimir Putin připravuje na další fázi války. Aby dosáhl svých cílů, přistoupí k drastickým opatřením. Z rusko-ukrajinského konfliktu se stane opotřebovací válka s koncem v nedohlednu.

Pondělí 9. května bylo dnem, od kterého mnozí čekali, že ruský prezident oznámí další válečné kroky. Ve svém projevu byl však opatrný a obavy nepotvrdil.

Ředitelka americké národní rozvědky Avril Hainesová ale tvrdí, že nejistá povaha konfliktu povede k dlouhodobé opotřebovací válce a že diktátor přistoupí k mnohem drastičtějším prostředkům. 

Související obsah

"Současný trend zvyšuje pravděpodobnost, že se prezident Putin uchýlí k drastičtějším prostředkům, včetně zavedení stanného práva, přeorientování průmyslové výroby nebo potenciálně eskalačních vojenských akcí, aby uvolnil zdroje potřebné k dosažení cílů," řekla Avril Hainesová pro The Guardian.

K prodlužování války přispívá hlavně nesoulad přehnaných ambicí šéfa Kremlu s dostupnými vojenskými prostředky a schopnostmi Ruska. 

Související obsah

"Putin s největší pravděpodobností soudí, že Rusko má větší schopnost a ochotu snášet výzvy než jeho protivníci. Pravděpodobně počítá s tím, že odhodlání USA a EU slábne, protože bude větší nedostatek potravin, zvýší se inflace a porostou ceny energií," tvrdí Hainesová.

V nadcházejících týdnech se bude zvyšovat frekvence ruských zastrašovacích manévrů vůči západní pomoci a Putin se bude snažit západu oplatit ekonomické sankce uvalené na Rusko, myslí si ředitelka rozvědky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz