Zahraničí

Pilot omdlel během letu. Na ranveji přistál jeden z cestujících

Neskutečný výkon se v úterý podařil pasažérovi malého letadla na Floridě. Když totiž v jednomotorovém letadle omdlel pilot, musel stroj sám navést na ranvej a přistát. Neměl přitom s létáním žádné zkušenosti.

Na úterý 10. května nejspíš jen tak nezapomene muž z americké Floridy. Při soukromém letu z Baham na Floridu v malém letadle typu Cessna 208 omdlel pilot. Cestující tak musel sám letadlo navést na přistání a bezpečně jej dostat na zem.

Neměl přitom ale dost zkušeností, aby něco takového provedl. "Mám tady vážný problém. Můj pilot omdlel a já nemám vůbec tušení, jak pilotovat letadlo," zahlásil pasažér leteckému dispečerovi, uvádí portál CNN.

Související obsah

Dispečink pasažérovi přes vysílačku radil, jak s letadlem manévrovat a jak jej navést na přistání. S pomocí dispečerů pasažér letadlo postupně zpomalil a úspěšně přistál na mezinárodním letišti Palm Beach. Zaměstnanci letiště označili přistání za zázračné.

Podle Federálního leteckého úřadu (FAA) stály za mdlobami pilota pravděpodobně zdravotní problémy. Jak na tom pilot je, FAA nezveřejnil. Konkrétní příčiny incidentu, který málem skončil tragédií, úřad vyšetřuje.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz