Experti na cestách

Oblíbená destinace ruší všechna opatření. Ostrov slaví konec pandemie

Exotická destinace, kam každoročně zavítají statisíce turistů, konečně rozvolnila opatření. Nejen to byl důvod k velkým oslavám na portugalském ostrově Madeira a kamery TV Nova byly u toho. Ve speciálním dílu pořadu Experti na cestách se o Madeiře dozvíte nespočet zajímavostí.

Květina plující Atlantikem nebo ostrov věčného jara, to je Madeira. Exotická destinace, kam každoročně zavítá několik set tisíc návštěvníků. Cestování na Madeiru se nyní stává o něco jednodušší, ruší tam totiž poslední protikoronavirová opatření. Nekontrolují testy ani očkování. Jaro i konec pandemie tak mohla Madeira oslavit ve velkém.

"Květinový festival je největší akce na Madeiře, koná se každý květen a začíná průvodem, ve kterém jezdí alegorické vozy. Lidé jsou oblečení za kytky, tančí a baví se. Všichni to zbožňují, festival bude trvat v průběhu celého května," přiblížila akci mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová s tím, že tato slavnost, typická pro Madeiru, se koná od začátku pandemie koronaviru poprvé. 

Související obsah

Neuvěřitelná atmosféra, spousta květin, tanec a návštěvníci z celého světa. I to je Květinový festival, kde má své vystoupení každá vesnice z ostrova. "Radost a spokojenost byla vidět na každém obličeji. Není se čemu divit, naplno se tak otevírá turistická sezona, první po dvou letech kvůli koronaviru," popsal atmosféru reportér TV Nova Dan Brabec.

Madeira je také díky horským stezkám rájem pro milovníky adrenalinu. Čím dál oblíbenější jsou třeba vodní sporty. Stačí jet pár minut od pevniny a můžete zahlédnout třeba želvy nebo delfíny. "Nám to přišlo příjemně exotické oproti našim přechozím dovoleným. Dříve jsme převážně jezdili po Evropě autem. Měli jsme i štěstí na to, co jsme mohli zahlédnout v moři," nechali se slyšet Češi, kteří si na Madeiře naplno užívali svou dovolenou.

Související obsah

​Vodních sportů tam můžete dělat daleko víc, ať je to potápění, surfování, nebo třeba jachting. Pro dospělé i děti je naprosto ideální. "Madeira je ostrovem, který dokáže nalákat všechny generace. Není tam ani horko, ani zima, což ocení i starší generace. Není to plážová dovolená, nabízí především turistiku," doplňuje Topolová.

Tématem se zabývala i reportáž z Televizních novin:

Dan Brabec, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz