Zajímavosti

Uživatelé WhatsAppu pozor! Pravidla, která nesmíte porušit. PŘEHLED

Uživatelé WhatsAppu pozor! Pravidla, která nesmíte porušit. PŘEHLED
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Uživatelé WhatsAppu by se měli mít na pozoru. Pokud totiž poruší některá pravidla, nebudou moci aplikaci vůbec používat a jejich účet bude zablokovaný. Podívejte se, co vše je nutné dodržovat.

Velkým problémem je to, že řada lidí vůbec netuší, jaká pravidla je v případě aplikace WhatsApp nutné dodržovat. Pokud je však někdo poruší, bude upozorněn zprávou.

"Vašemu telefonnímu číslu je zakázáno používat WhatsApp. Požádejte o pomoc podporu," nastínil portál The Sun podobu zprávy. Zablokovány budou zejména ty účty, u kterých se bude služba domnívat, že porušují její pravidla.

Související obsah

Co je tedy potřeba dodržovat, aby vás WhatsApp nezablokoval, a vy jste tak mohli aplikaci dále v klidu využívat? Je potřeba mít na paměti několik pravidel.

Odesílání velkého množství zpráv

Zablokovat se aplikace může ve chvíli, kdy budete rozesílat velké množství zpráv. Jedná se zejména o situaci, kdy člověk nebo organizace rozesílá mnoho stejných textů na řadu telefonů. Problém by mohl nastat také v případě, kdy na to upozorní další uživatelé, kteří si budou stěžovat.

Používání neoficiálních verzí WhatsAppu

Existuje řada neoficiálních aplikací, které používají stejný systém. Jde například o GBWhatsApp či WhatsApp Plus. Společnost však nechce, aby se tyto aplikace používaly. Pokud tedy nebudete používat oficiální službu, bude vám přístup odepřen.

Odesílání hoaxů

Jedním z dalších důvodů, proč byste mohli mít WhatsApp zakázaný, je šíření nepravdivých informací. Pokud budete přistiženi při šíření lží nebo vás někdo nahlásí, budete mít zamítnutý přístup.

Související obsah

Podvod

Podle portálu Biggleswade Today je také porušení pravidel, pokud se vydáváte za někoho jiného. Díky tomu totiž můžete sbírat informace o dalších uživatelích. I v tomto případě bude váš účet zablokován.

Jak zjistíte, že si vás někdo zablokoval? Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz