Zahraničí

Musk pozastavil nákup Twitteru. Chce vědět, kolik má síť falešných účtů

Musk pozastavil nákup Twitteru. Chce vědět, kolik má síť falešných účtů
Elon Musk Zdroj: Profimedia

Podnikatel Elon Musk v pátek pozastavil plánované převzetí firmy Twitter. Chce nejdříve vědět, kolik je na sociální síti falešných účtů, než bude v dohodě pokračovat. Informoval o tom právě na svém twitterovém účtu.

Miliardář Elon Musk v pátek překvapil uživatele twitteru. V příspěvku oznámil, že dohoda o převzetí společnosti je dočasně pozastavena a přiložil k němu článek agentury Reuters ohledně počtu falešných účtů na sociální síti.

Na twitteru by mělo být podle odhadů společnosti falešných účtů méně než pět procent. Musk převzetí firmy pozastavil do chvíle, než se tyto informace ověří. Po jeho oznámení se kurz akcií Twitteru propadl přibližně o jednu pětinu.

Související obsah

​Musk má za firmu zaplatit 44 miliard dolarů, což je v přepočtu okolo jednoho bilionu korun. Miliardář sociální síť v minulosti hodně kritizoval a uváděl, jaké změny by společnost měla udělat. Psal například o editačním tlačítku, často také zmiňuje svobodu projevu.

"Investoval jsem do twitteru, protože věřím v jeho potenciál stát se platformou pro svobodu projevu po celém světě, a věřím, že svoboda projevu je společenským imperativem fungující demokracie," napsal dříve Musk na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz