Domácí

Nákupy bot či květin z rozpočtu Kladna. Soud potrestal ředitele strážníků i asistentku

Soud v pátek rozhodl o vině bývalého ředitele městské policie v Kladně. Ten podle obžaloby dostatečně nekontroloval faktury a umožnil tak své podřízené nakupovat z rozpočtu města věci pro vlastní potřebu. Mělo jít například o dámské boty, kuchyňské potřeby nebo květiny. Trest soud uložil jemu i asistentce, která měla městu způsobit škodu přes milion korun.

Pátek byl podle reportéra TV Nova vyhrazen pouze pro vynesení rozsudku. Přestože se jednalo od rána, rozsudek byl vynesen až kolem poledne. Bývalý ředitel kladenské městské policie Stanislav Procházka je podle soudu vinen z hrubého porušení povinností a dostal za to peněžitý trest.

Musí zaplatit pokutu 72 tisíc a náhradu škody ve výši zhruba půl milionu. Jeho bývalá asistentka Helena Jeníková dostala podmínku a také náhradu škody. Z rozpočtu města si žena měla koupit více než 400 poožek. Jednalo se například o již zmíněné boty, květiny a další věci, které by strážníkům v jejich činnosti těžko pomohly.

Související obsah

​Využívat rozpočtu města pro vlastní potřebu měla v letech 2017 až 2020, připravila ho tím o 1,2 milionu. Dle žalobce jí to schvaloval právě bývalý ředitel Procházka. Radnímu, který podával trestní oznámení, se Jeníková přiznala, že měla s Procházkou dohodu, že si někdy něco koupí ona, někdy on a nechají si to proplatit.

Procházka to označil za nesmysl a vinu odmítá. Státní zástupce ho nicméně obžaloval z porušení povinností při správě cizího majetku a soud se s tím ztotožnil. Očekává se, že se odsouzení odvolají a případ pak poputuje ke krajskému soudu.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz