Zahraničí

Královna září! Z auta pozorovala přehlídku koní na hradě Windsor

Královna září! Z auta pozorovala přehlídku koní na hradě Windsor
Královna Alžběta Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. v pátek dorazila na Royal Windsor Horse Show, což je jedna z jejích oblíbených událostí v roce. Akci sledovala hlavně ze svého auta, smála se a pozorovala svých 14 koní, které se přehlídky účastní také.

Královna v pátek dorazila na Royal Windsor Horse Show, což je největší venkovní výstava koní ve Velké Británii, která se koná v květnu v soukromém areálu hradu Windsor. Začala ve čtvrtek a potrvá do neděle.

Výstavu pozorovala hlavně z auta, kde si přes stáhnuté okénko také povídala s ostatními návštěvníky. Podle portálu Daily Mail lidé chtěli mít na událost vzpomínku, a tak si královnu fotili a točili.  

Související obsah

Akce se v nadcházejících dnech zúčastní královniných 14 koní. Royal Windsor Horse Show si oblíbil i princ Philip, který zemřel loni v dubnu ve věku 99 let. Páteční účast je zároveň dojemnou vzpomínkou na jejich 73leté manželství.

Královna byla naposledy viděna na veřejnosti, když se v březnu zúčastnila bohoslužby připomínající život zesnulého prince Philipa. V únoru dosáhla svého platinového jubilea, překonala covid a 21. dubna oslavila své 96. narozeniny soukromě na svém panství v Sandringhamu.

Související obsah

Poslední týdny se lidé obávali o královnino zdraví. V úterý se ze zdravotních důvodů nemohla dostavit na zahájení parlamentního roku ve sněmovně lordů. Na tradičním státním otevírání chyběla poprvé po 59 letech.

Podívejte se na fotografie královny v naší galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz