Zahraničí

KLDR přiznala 27 mrtvých a přes 174 tisíc nově nakažených. Je to katastrofa, řekl Kim

Severní Korea v sobotu přiznala dalších 21 mrtvých a 174 440 nově nakažených covidem-19. Celkem v zemi zemřelo 27 lidí. Jen před pár dny přitom země oficiálně informovala o prvním infikovaném od začátku pandemie. Vůdce KLDR Kim Čong-un označil epidemii jako velkou katastrofu.

V důsledku rychlého šíření koronaviru zemřelo od konce dubna v KLDR celkem 27 nakažených a 524 440 se infikovalo. Celkem 280 810 pacientů zůstává i nadále v karanténě.

Vůdce KLDR Kim Čong-un označil epidemii jako velkou katastrofu. "Věřím však, že dokážeme překonat tuto zákeřnou infekční chorobu v co nejkratším čase," citoval portál The Guardian Kima. Severní Korea přijala hned ve čtvrtek opatření proti šíření koronaviru, je omezen zejména pohyb lidí.

Související obsah

Podle odborníků by však šíření covidu-19 v Severní Koreji mohlo mít fatální následky. Důvodem je zejména špatný zdravotní systém a skutečnost, že zhruba 26 milionů obyvatel není naočkováno. "Vzhledem k nedostatku vakcín, antivirových pilulek, jednotek intenzivní péče a dalších hlavních zdravotnických nástrojů pro boj s virem bude pandemická reakce Severní Koreje spočívat zejména v izolaci lidí," mají jasno experti.

Země zatím odmítla miliony dávek vakcín nabízených prostřednictvím distribučního programu COVAX, který podporuje Organizace spojených národů (OSN). Podle portálu AP News to bylo zejména kvůli mezinárodnímu požadavku o monitorování dávek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz