Zahraničí

Těhotnou ženu postřelili. Před smrtí ještě porodila, miminko je v kritickém stavu

Těhotnou ženu postřelili. Před smrtí ještě porodila, miminko je v kritickém stavu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Baltimorská policie pátrá po dvou útočnících, kteří ve čtvrtek v USA postřelili těhotnou ženu a jejího snoubence. Po převozu do nemocnice oba snoubenci zemřeli. Nastávající maminka ještě před smrtí porodila. Dítě je v kritickém stavu.

Policisté našli ve čtvrtek muže a 38letou ženu postřelené v autě ve čtvrti Barclay ve východním Baltimoru. Zdravotníci dvojici okamžitě převezli do Nemocnice Johna Hopkinse, informoval portál ABC News.

Muž po převozu zemřel. Žena, která byla v sedmém měsíci, ještě před svou smrtí stačila porodit holčičku. "Novorozenec je v kritickém stavu v důsledku vynuceného porodu, nikoliv kvůli střelbě," uvedl komisař Michael Harrison.

Související obsah

Podle portálu CBS Baltimore pár zrovna zaparkoval před domem, když vedle něj zastavil další vůz a útočníci začali střílet. "Opravdu nevím, o jaký konflikt šlo. V našem městě ale nemůžeme mít lidi, kteří střílejí na těhotné ženy," sdělil starosta Brandon Scott.

"Mám zlomené srdce. Mám pocit, jako by moje duše opustila mé tělo. Nevíte, kdy vás zastřelí. Třeba po cestě do vašeho domova, do vašeho bezpečného místa. Toto je město, ve kterém žijeme," smutnila ženina kamarádka z dětství Christian.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz