Domácí

Dva obří požáry u Brna, hořel les i průmyslová budova

Dva obří požáry u Brna, hořel les i průmyslová budova
Oheň poškodil zhruba čtyři hektary lesa Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Se dvěma velkými požáry bojovali v sobotu jihomoravští hasiči poblíž Brna. Při hašení několika hektarů lesa museli vyhlásit až třetí stupeň poplachu, oheň v průmyslovém objektu zase zasáhl i devět aut.

Zhruba čtyři hektary lesa vzplály poblíž obce Újezd u Rosic kolem půl páté. Šedesát hasičů s ním bojovalo téměř pět hodin a musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř.

“Velitel zásahu rozdělil požářiště do čtyř úseků a zřídil několik čerpacích stanovišť pro dodávku vody,“ informoval na webu HZS Jihomoravského kraje mluvčí Jaroslav Mikoška. Příčinu požáru zkoumá hasičský vyšetřovatel, škoda se bude počítat ve stovkách tisíc korun.

​Milionovou škodu způsobil další velký požár, který přibližně ve stejnou dobu vypukl v průmyslovém objektu na okraji obce Bílovice nad Svitavou. “Při příjezdu jednotek byla střecha v plamenech a následně se propadla do objektu,“ popsal mluvčí.

Kromě průmyslové budovy poškodily plameny i devět aut zaparkovaných poblíž Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Hasiči požár likvidovali ze země i z automobilového žebříku, kvůli velkému nasazení jednotek museli vyhlásit druhý stupeň poplachu. “Kromě samotné budovy a strojů uvnitř bylo požárem poškozeno také devět poblíž stojících vozidel,“ uvedl Mikoška.

Také v tomto případě určí příčinu vzniku ohně probíhající vyšetřování. Obě události se naštěstí obešly bez zranění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz