Zahraničí

Alžběta oslavila sedmou dekádu na trůnu. Přišly i světoznámé celebrity

Britská královna Alžběta II. se u příležitosti oslav 70. výročí své korunovace zúčastnila velkolepé jezdecké přehlídky v Londýně. Na oslavě se objevily i slavné celebrity včetně herců Toma Cruise nebo Helen Mirrenové. Účast na jezdecké přehlídce si 96letá panovnice podle úsměvů, které rozdávala, náležitě užila.

Více než tisícovka účinkujících a přes 500 koní z celého světa ztvárňují v dechberoucích představeních klíčové momenty z historie britské královské rodiny. Tak v Londýně vypadaly oslavy 70. výročí korunovace Alžběty II. Tím nejzajímavějším bodem programu byla ale samotná přítomnost královny.

Panovnice, která letos v dubnu oslavila 96. narozeniny, je velkou milovnicí psů a koní. Na show se speciálním názvem "Cvalem napříč historií" nemohla chybět. A to i přes zhoršující se problémy s pohyblivostí.

Související obsah

"Máme k dispozici úžasnou novou fotku královny se dvěma jejími fellskými poníky, která byla pořízena minulý měsíc v areálu hradu Windsor. To jen zdůrazňuje její obrovskou vášeň. Tou jsou, vedle státních záležitostí a rodiny, právě koně," vysvětlila editorka časopisu Hello Emily Nashová.

Velkolepé show předcházela i koňská přehlídka. Královna se sice opírala o hůlku, jinak ale působila velmi čile. V hledišti strávila přibližně hodinu. Ve chvíli, kdy byla její klisna Balmoral Leia vyhlášena hlavní šampionkou, se na všechny zářivě usmívala.

Související obsah

Mezi hosty nechyběla ani řada hvězd filmového nebe, mezi nimi herci Tom Cruise nebo Damian Lewis. Herečka Helen Mirrenová si pak na show zahrála roli poslední britské panovnice z rodu Tudorovců Alžběty I.

Kvůli zdravotním problémům musela Alžběta II. v předchozích dnech zrušit několik událostí ze svého programu. Na radu lékařů například minulý týden chyběla na ceremonii k otevření parlamentu a svou roli delegovala na svého nejstaršího syna prince Charlese. Její zdravotní stav je tak momentálně pod drobnohledem veřejnosti.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz