Domácí

Abrhám před smrtí trpěl: Vážná choroba a 11 smutných měsíců bez Libušky

Abrhám před smrtí trpěl: Vážná choroba a 11 smutných měsíců bez Libušky
Zdroj: Profimedia

Josef Abrhám už je v hereckém nebi a svou životní lásku Libušku Šafránkovou zase pevně svírá v náruči. Závěr života legendárního umělce doprovázel smutek a utrpení. Posledních 11 měsíců, jež strávil bez Popelky, se ani jednou neukázal na veřejnosti. Kromě stesku po manželce ho sužovaly i vážné zdravotní problémy.

Když loni v červnu vydechla Šafránková po boji s rakovinou naposledy, Abrhám se s ní rozloučil v Praze i jejích rodných Šlapanicích u Brna. A potom se za ním opona zatáhla naposledy. Po dvou pohřbech milované manželky už herce viděli jen jeho nejbližší.

Abrháma dlouhodobě trýznily zdravotní potíže, které ho dokonce upoutaly na kolečkové křeslo. Zdálo se, že bez Libušky po svém boku přišel o poslední chuť do života. Necelý rok se ale snažil strávit, jak nejlépe to šlo. Sbalil si kufry a z vily na pražském Spořilově se odstěhoval za synem Josefem na Mělnicko.

Pečovala o něj i snacha Ludmila. "Daří se mu dobře, je u nás, je s námi a to jsme moc rádi. Každý večer si dá po večeři zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dává mu to energii, kterou potřebuje. Hodně lidí má se zmrzlinou spojenou vzpomínku, je to něčím víc než nějakým mlsáním," prozradila listu Aha! pro ženy letos v lednu.

Související obsah

​Abrhám se Šafránkovou tvořili jeden z nejpevnějších párů českého showbyznysu. Seznámili se v 70. letech v Činoherním klubu. Tehdy rodák ze Zlína osmým rokem chodil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou, ale mladičká brněnská kráska mu učarovala natolik, že se vztahu s Urbánkovou prakticky ze dne na den vzdal.

A čas ukázal, že ho instinkt nešálil. Ze Šafránkové se stala nejenom manželka, ale především nejlepší přítelkyně a celoživotní parťačka. Teď už jsou zase spolu. Abrhám zemřel 16. května 2022.

Příběh lásky Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma. Seznámili se při práci (6/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz