Zajímavosti

Instagram přichází s novinkou. Napodobí jinou populární aplikaci

Instagram přichází s novinkou. Napodobí jinou populární aplikaci
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Sociální síť Instagram chystá zásadní změnu. Hlavní kanál pro zobrazování příspěvků se po vzoru populární aplikace TikTok roztáhne přes celou obrazovku. Rozhraní pro řadu videí a fotografií se změní na poměr 9:16, bude tedy více podporovat vertikální formát. Novinka se však stále testuje. Netýká se tedy všech uživatelů.

Populární sociální síť Instagram, kterou v roce 2012 koupila společnost Meta, přišla se zásadní změnou pro své uživatele. Její šéf Adam Mosseri vysvětlil, proč se k ní uchylují.

Je to kvůli zvyšujícímu se zájmu o formát krátkých videí na sociálních sítích. "Chceme přenést video více do popředí," prohlásil Mosseri na svém instagramovém účtu.

Související obsah

​Části uživatelů se tedy v posledních dnech a týdnech změnilo u fotek a videí rozhraní na 9:16. To výrazně podporuje jejich tvorbu ve svislém formátu. Sociální síť však novinku zatím pouze testuje. Nemusí se tedy objevit u všech. 

​Podle webu Techcrunch.com aktuálně uživatelé stráví sledováním videí 20 % času na Instagramu. Na Facebooku se toto číslo vyhoupne dokonce na 50 procent. Navíc s rostoucím počtem videí přibývá i reklam.

Související obsah

​Oblíbenost krátkých videí se enormně zvýšila s populární aplikací TikTok, kterou si celosvětově stáhly přes dvě a půl miliardy lidí. Ostatní sociální sítě nechtějí zůstat pozadu a přicházejí tak se svou vlastní variací.

​V srpnu 2020 přišel právě Instagram se službou pro sdílení krátkých videí zvanou Reels. Ještě předtím představil Facebook svůj Facebook Watch. O sledovanost diváků bojuje i společnost Google a její aplikace YouTube. Ta v roce 2021 uvedla YouTube Shorts.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz