Domácí

Kandidát na prezidenta Pavel: Co jsem dělal za komunismu? Koukněte se na film

Kandidát na prezidenta Pavel: Co jsem dělal za komunismu? Koukněte se na film
Generál ve výslužbě Petr Pavel Zdroj: S povolením Petra Pavla

Prezidentský kandidát Petr Pavel byl za minulého režimu šest let vedený jako člen komunistické strany. Toto členství je v rámci prezidentské kandidatury dnes ale na překážku. Bývalý armádní generál se proto snaží tehdejší členství vysvětlit. Nově se k tomu vyjádřil na svém twitterovém účtu.

Kandidát na post prezidenta Petr Pavel je podle dosavadních průzkumů jedním z favoritů v boji o prezidentské křeslo. Čelí ale nepříjemnému faktu, který se v rámci kampaně usilovně snaží vysvětlit. Mezi lety 1983 až 1989 byl totiž členem komunistické strany.

Už v minulosti Pavel v této souvislosti řekl, že do strany vstoupil pouze proto, aby se mohl stát výsadkářem. V rozhovoru pro deník Blesk označil tento vstup do strany za naivitu. Historikové se ale v případě Pavla neshodnou. Některé z nich se jeho týmu podařilo získat na svou stranu, jiní ho odsuzují.

Související obsah

Bývalý armádní generál Armády České republiky a někdejší předseda vojenského výboru NATO nyní přišel s dalším vzkazem pro své odpůrce, kterým se snaží vysvětlit, co v době, kdy byl veden jako člen KSČ, dělal.

"Nebyl jsem žádný Bond, ale výsadkář průzkumník, který se plazil blátem, mrznul ve sněhu a připravoval se na vysazení v týlu nepřítele, aby hledal odpalovací zařízení nebo velitelská stanoviště," píše Pavel na svém twitterovém účtu.

Svá slova se snaží demonstrovat na filmu Copak je to za vojáka. Konkrétně pak na hlavním hrdinovi, tedy vojínu Koubovi, kterého ve filmu ztvárnil Jiří Langmajer.

Největší podporu v boji o Hrad mají Andrej Babiš a Petr Pavel. Podívejte se na volební průzkum:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz