Domácí

Neusser: Děti nemají kde sportovat, třetina se po covidu ke sportu nevrátila

Národní sportovní agentura (NSA) stojí před množstvím obtížných problémů. V Česku se totiž sportu příliš nedaří. Na vině jsou zejména chátrající či přímo chybějící prostory pro sport. O problémech českého sportu promluvil šéf NSA Filip Neusser.

Situace sportu v Česku není příznivá, a to zejména u dětí ve školním věku, které často nemají prostranství, kde mohou sportovat. Většina sportovišť, která jsou dnes dostupná, je zastaralá a chátrající. "Musíme si uvědomit, že pokud chceme vykonávat sportovní činnost, potřebujeme zázemí," uvedl pro TN LIVE šéf NSA Filip Neusser.

Česko v budování zázemí pro sporty v porovnání se sousedními zaostává. "Je to zásadní rozdíl oproti například Rakousku, které má hřiště u snad každé školy," řekl Neusser. Na rozdíl od Rakouska jsou navíc sportoviště v Česku obvykle daleko od škol.

Související obsah

Děti ve školním věku jsou přitom podle Neussera tou částí veřejnosti, která sportovní zázemí potřebuje nejvíce. Problém umocnila i covidová pandemie. "Svět jde dál a pokud dětem nenabídneme pořádný servis, zvítězí elektronická zařízení. Po covidu se nám na sportoviště nevrátilo 30 procent dětí," sdělil Neusser.

Opravu zastaralé infrastruktury si Národní sportovní agentura podle jeho sov nemůže dovolit. Ze všech projektů dokáže zafinancovat jen šestinu. "NSA nedokáže podpořit úplně všechno. Musíme zapojit obce, které chtějí podporovat sport ve svém okolí," sdělil Neusser.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz