Zahraničí

Hledáte bydlení? Skotsko nabízí za přestěhování na své ostrovy přes milion

Hledáte bydlení? Skotsko nabízí za přestěhování na své ostrovy přes milion
Ostrov ve Skotsku Zdroj: Getty Images

Pokud uvažujete o tom, že byste se přestěhovali do zahraničí, můžete zamířit do Skotska. Tamní vláda totiž nabízí dluhopisy v hodnotě 50 tisíc liber (zhruba 1,5 milionu korun) lidem, kteří se přestěhují na nějaký z tamních ostrovů.

Skotko se snaží bojovat s vylidňováním. Proto vláda přišla s lákavou nabídkou pro rodiny i mladé lidi. Kabinet nabízí pro zájemce, kteří se přestěhují na jeden ze skotských ostrovů, dluhopisy v hodnotě 50 tisíc liber.

Stát to vyjde na více než pět milionů liber a dluhopisy rozdělí mezi 100 zájemců. "Cokoliv, co můžeme udělat, abychom zabránili vylidňování, by mělo být podpořeno," řekl pro portál The Times poslanec Alasdair Allan.

Související obsah

Lidé by finance mohli podle něj použít například na nákup domu nebo na rozjetí svého podnikání na ostrovech. První dluhopisy plánuje vláda vyplácet už v létě letošního roku.

Někteří však s tímto krokem vlády nesouhlasí. Podle liberálního demokrata Liama McArthura by peníze měly být raději využity na zlepšení dopravy a bydlení na ostrovech, píše portál The Sun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz