Zajímavosti

Oblíbený český herec získal prestižní cenu. Objeví se i v nové minisérii na Voyo

Jeden z nejpopulárnějších českých herců Pavel Zedníček dostal na mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež. Oblíbeného herce uvidíte i v minisérii Jitřní záře z dílny Voyo Originál. Jeden z dílů už v pátek zhlédli návštěvníci festivalu.

Oblíbený český herec Pavel Zedníček dostal na mezinárodním filmovém festivalu cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež. Ještě před tím, než ji převzal, prošel se za doprovodu manželky po červeném koberci. Před vstupem do sálu se dlouhé minuty věnoval fanouškům.

"Je to hezký, je to příjemný, potěšilo mě to. Hlavně to dostávám doma. Jsem tady z Mokré čtvrti," řekl Zedníček. "Pavel Zedníček od nás dostal Zlatý střevíček za mimořádný přínos českému filmu. Těch rolí pro děti a mládež ztvárnil neskutečně mnoho," dodala umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Související obsah

​Ve Zlíně Zedníček vystudoval kožařskou průmyslovou školu. Zlákalo ho ale herectví. Sám vzpomíná hlavně na role ve filmech pro děti. "Když to vezmu, tak Chobotničky z druhého patra, Lotrando a Zubejda, to byl krásný biják," doplnil oblíbený herec.

Nezapomenutelné jsou ale i jeho role v seriálech. Třeba v Sanitce nebo v Malém pitavalu z velkého města. Tam hrál kriminalistu Kamila Hamříka. Oba seriály uvidíte na obrazovkách televize Nova. "To byla bezvadná práce. Lidi na to už tenkrát hodně koukali a že to bude se tak dlouho vysílat, to mě nenapadlo," radoval se Zedníček.

Související obsah

​Dvaasedmdesátiletý herec ztvárnil i jednu z postav v minisérii Jitřní záře. Ta se v pátek promítala ve Zlíně v rámci festivalu. Šestidílný seriál z dílny Voyo Originál je o mladé rodině, která vyznává alternativní způsob života a dobrovolně se vzdává moderních vymožeností. Na Voyo můžete minisérii sledovat již od 10. června.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz