Zahraničí

Putin už klidně může být mrtvý, spekulují agenti. Mluví o dvojníkovi

Putin už klidně může být mrtvý, spekulují agenti. Mluví o dvojníkovi
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident má podle agentů britské rozvědky MI6 vážné problémy se zdravím. Tvrdí, že na veřejnosti často používá dvojníky. Pokud by tedy už teď byl mrtvý, nevěděli bychom to, uvedl jeden z nich.

"Putin je vážně nemocný, a když umře, jeho smrt bude tajená týdny, možná i měsíce," řekl britskému deníku Daily Star zdroj z rozvědky. Lidé okolo něj by se totiž podle tohoto zdroje snažili udržet u moci co nejdéle.

"Existuje také možnost, že už je mrtvý," překvapil agent. "Není to možné jistě vědět. Věříme, že Putin v minulosti používal dvojníky, když se necítil dobře, a Kreml je může používat i teď," dodal.

Související obsah

Ruský prezident má totiž pod sebou podle rozvědky několik generálů a politiků, kteří jsou mu naprosto věrní. "Opravdový strach pro ně vyplývá z toho, že jakmile oznámí jeho smrt, může v Kremlu nastat puč," zmínil jeden ze zdrojů deníku.

Po Putinově smrti by totiž mohli přijít o moc. "Mají tedy významný zájem na tom říkat, že je naživu, i kdyby byl opak pravdou," sdělil agent z MI6. Prohlásil také, že podle něj byla vystoupení ruského prezidenta v posledních týdnech nahraná.

Související obsah

V posledních týdnech se hromadí spekulace o zdraví hlavy Ruské federace. "Neustále ho všude doprovází tým lékařů," řekl už dříve o Putinovi britské stanici LBC bývalý zpravodajský důstojník britské tajné služby MI6 Christopher Steele. "Setkání bezpečnostní rady, která údajně trvají celou hodinu, jsou ve skutečnosti rozdělena do několika sekcí," prohlásil.

Objevila se například zpráva, že Putinova rozhodnutí ovlivňuje jeho údajné onemocnění rakovinou. Podle deníku Daily Mirror měl Putin vyhlásit invazi na Ukrajinu kvůli kognitivní poruše související s chemoterapiemi. Podle dalších odborníků trpí Parkinsonovou chorobou. Kreml ale jakékoli spekulace odmítá a tvrdí, že je ruský prezident plně zdráv.

Putin se vysmál útokům na Rusko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz