Zahraničí

Poradila mu, jak ovládnout svět. Putina všechno naučila tahle žena

Poradila mu, jak ovládnout svět. Putina všechno naučila tahle žena
Putin se svou třídní učitelkou Věrou Gurevičovou Zdroj: Profimedia

Za to, že už přes 20 let vládne Rusku, vděčí Vladimir Putin své třídní učitelce ze základní školy. Jedna z nejdůležitějších žen života šéfa Kremlu ho naučila, jak zdolávat překážky a dosáhnout všech vytyčených cílů. S trochou nadsázky se dá říct, že Věra Dmitrijevna Gurevičová udělala z Putina nejmocnějšího člověka světa.

Psalo se září roku 1964. Pro další osud Vladimira Putina to byl zlomový měsíc. Kdyby mu tehdy jeho třídní učitelka Věra Gurevičová nepromluvila do duše, nejspíš by se nikdy nedostal do nejvyšších politických pater. 

Jak upozornil portál Mirror, Gurevičová dospívání ruského prezidenta popsala v pamětech Vladimir Putin: Rodiče, přátelé, učitelé. Budoucí agent KGB, později ředitel nástupnické FSB a nakonec hlava největšího státu planety vyrůstal v neutěšených poměrech. Oba rodiče byli celé dny v práci, a Putina tak formovaly ulice Leningradu (dnes Petrohrad). Místo učení se poflakoval s pochybnou partičkou. Zarazila to až Gurevičová.

Související obsah

"Konec s nesmysly, teď začneš pracovat," řekla mu při návštěvě v bytě, kde žil s matkou a otcem. Panelák byl zamořený různou havětí, především krysami.

Bojovat jako buldok

Putinovi nescházelo sebevědomí ani jako malému klukovi. "Podívala jsem se mu do očí a řekla mu, že se musí soustředit na školu. Odpověděl mi, že kdyby chtěl, dokáže udělat všechny své domácí úkoly za pouhou hodinu," popsala Gurevičová.

Související obsah

Postupem času přestala pro Putina být jen kantorkou, dodnes ji prý považuje za svou druhou maminku. Gurevičová v něm viděla potenciál a dávala mu rady, jak vždy dosáhnout svého. Ve rvačkách se spolužáky nevyjímaje. "Řekla jsem mu, aby se do protivníka doslova zaryl, aby ho popadl a opřel se do toho celou svou vahou. Aby bojoval jako buldok," prozradila.

Putin na to zřejmě nezapomněl, jak se ukazuje na vývoji rusko-ukrajinského konfliktu. Navzdory velkým ztrátám na obou stranách zůstává konec války v nedohlednu, píše The Guardian. Ruský prezident má ale od základní školy v hlavě jediné: bez vítězství se z boje neodchází.

Válka na Ukrajině podle odborníků vstoupila do rozhodující fáze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz