Zahraničí

Černochová chce dalších 700 milionů na vojenskou pomoc Ukrajině

Černochová chce dalších 700 milionů na vojenskou pomoc Ukrajině
Jana Černochová Zdroj: TV Nova

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) předloží vládě návrh na další pomoc Ukrajině. Řekla to v neděli České televizi. Česko by mohlo poslat pomoc v hodnotě 600 až 700 milionů korun. Ukrajině už poskytlo vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun.

Česko s podporou Ukrajiny nekončí, prohlásila v neděli ministryně obrany Jana Černochová. Ze státní kasy bude chtít uvolnit až 700 milionů korun na další vojenskou pomoc zemi napadené Ruskem.

"Podstatné je, aby pomoc byla kontinuální. Česká republika patří mezi země, které pomáhají dlouhodobě. Na jednání vlády mám připravený další vojenský materiál v objemu kolem 600 až 700 milionů korun," řekla Černochová v České televizi.

Praha už ukrajinské armádě poslala vojenský materiál v hodnotě přes 3,5 miliardy korun. Darovala také zbraně i těžkou techniku včetně tanků a bojových helikoptér. Ministerstvo obrany spolu s ukrajinským velvyslanectvím nakupuje zbraně za peníze, které ambasádě darovali lidé.

Související obsah

Černochová návrh předloží vládě v příštích týdnech. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mezitím znovu vyzval Západ k dalším dodávkám zbraní. Putin v sobotu při telefonickém rozhovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Scholzem řekl, že "pumpování zbraní na Ukrajinu může dále destabilizovat situaci".

Černochová podepsala dohodu se Spojenými státy (04/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz