Domácí

Feriho údajná sebevražda: Co se dělo při převozu a jak to bude se soudem

Dominik Feri je od sobotního odpoledne hospitalizovaný v pražské vinohradské nemocnici. Bývalý poslanec, obviněný ze znásilnění několika žen, se měl podle policie pokusit o sebevraždu. Údajně se pobodal do břicha. Co bude s někdejší politickou superstar dál?

V bytě Dominika Feriho na pražském Žižkově v sobotu po 17. hodině zasahovali záchranáři. Exposlanec za TOP 09, který se po vypuknutí kauzy údajných sexuálních útoků vzdal mandátu i kandidatury v podzimních parlamentních volbách, se měl pokusit o sebevraždu.

Místo později ohledávali kriminalisté. "Pražští policisté asistovali rychlé záchranné službě v bytě v Kubelíkově, kde se podle prvotních informací mladý muž pokusil o sebevraždu," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský,

Feri má být středně těžce zraněný. Údajně se opakovaně bodnul do břicha. Patrné je to i z fotografií pořízených při jeho převozu do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, které se však redakce TN.cz vzhledem k citlivosti případu rozhodla nezveřejnit. 

Související obsah

Podle mluvčí záchranářů Jany Poštové nejmladší český poslanec v historii neztratil vědomí. "Došlo k úrazu 25letého mladého muže s řeznými ranami. Byl celou dobu při vědomí. Poté jsme ho transportovali do nemocnice," uvedla Poštová.

Jestliže se v nemocnici potvrdí, že si Feri skutečně chtěl vzít život, nevyhne se psychiatrickému vyšetření. Pokud lékař dojde k závěru, že je stále nebezpečný sobě nebo svému okolí, po zotavení ze zranění by mu měl nařídit hospitalizaci na psychiatrickém oddělení.

Feriho stíhání se asi protáhne

Prý teď tak hrozí protažení jeho trestního stíhání, případ se nejspíš dostane k soudu později. "Mohlo by se to zdržet v situaci, kdy by byly pochyby, řekněme, o duševní způsobilosti a duševním zdraví té dotyčné osoby. Na druhé straně je potřeba vždy zohlednit konkrétní situaci a okolnosti," myslí si právník Pavel Kolesár.

Související obsah

Ze sexuálních útoků obvinilo Feriho několik žen loni v květnu. Ukončilo to jeho politickou kariéru. Kriminalisté rozjeli vyšetřování a údajných obětí jsou už desítky. Feri se vzápětí vzdal poslaneckého mandátu a loni na podzim už znovu nekandidoval. 

Letos v březnu ho policie obvinila ze znásilnění. "Kriminalisté v tomto případu zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestný čin znásilnění," uvedl mluvčí policistů Jan Daněk. "Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak, jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzo budu komunikovat jako dřív," reagoval na to Feri na instagramu.

Státní zastupitelství ale jeho stížnost proti stíhání v polovině května smetlo ze stolu. "V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti," uzavřel Daněk.

Záchranáři Feriho převezli v sobotu odpoledne do nemocnice:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz