Domácí

Zdarma nebo za korunu: Bazény, muzea či zoo na Den dětí upravují vstupné. TIPY

Na 1. června připadá Mezinárodní den dětí. Pro většinu rodičů to znamená přemýšlet o tom, kam s jejich ratolestmi vyrazit, aby si svůj den pořádně užily. Zoufat si nemusí ani rodiny, pro které jsou finance palčivým tématem – řada institucí a podniků nabízí dětem vstup zdarma nebo za symbolickou částku.

Den dětí letos vychází na středu, mnoho akcí pro ty nejmenší se tak uskutečnilo již během posledního květnového víkendu. Spousta z nich se ale teprve bude konat – ať už přímo prvního června, anebo až o víkendu. A zatímco děti jsou natěšené, řada rodičů řeší, jak to zvládnou finančně.

Naštěstí existují možnosti, jak dopřát dětem zábavný den a zároveň příliš nezatížit rodinný rozpočet. Napříč celou Českou republikou pořádají obce nebo jejich kulturní instituce dětské dny s různorodým programem. Zdarma nebo za symbolickou cenu mají děti vstup ale i do některých muzeí, zoo nebo bazénů.

Související obsah

Zoo

Pražská zoo na prvního června připravila ve spolupráci s městskou policií celodenní program (od 9 do 19 hodin), přičemž děti do 15 let mají vstup za jednu korunu. Čekají na ně dárky, malování na obličej, skákací hrad, fotokoutek, chůze na chůdách nebo dopravní školička.

Do děčínské zoo mohou děti do 15 let ve středu za deset korun. Dostanou také menší dárek.

Většina zoologických zahrad však žádné speciální vstupné nechystá. Na malé návštěvníky ale bude v některých čekat o víkendu alespoň speciální program či dárky, například v Ostravě, Olomouci nebo Ústí nad Labem.

Muzea a galerie

Národní muzeum v Praze tradičně umožňuje dětem 1. června vstup do všech svých objektů zadarmo.

V sobotu bude Den dětí v Archeoparku Pavlov na jihu Moravy, kde se malí návštěvníci seznámí se zvířaty doby ledové. Na akci i do expozic muzea budou mít po celý den děti vstup zdarma.

Související obsah

​V Opavě se dětský den bude konat v neděli 5. června, v rámci něj mohou děti bezplatně například do Slezského zemského muzea. "Do Historické výstavní budovy mají děti od 9 do 17 hodin vstup zdarma. Ve stejném čase je pro ně bezplatně otevřen i Památník Petra Bezruče, kde probíhá výstava Pravěký svět aneb Ve stopách Zdeňka Buriana," uvedlo muzeum na svých stránkách.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v sobotu pořádá Dětský den v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova. Na akci budou skákací hrady, malování na obličej nebo soutěže. Vstup je zdarma, pouze za divadlo se platí 50 korun.

V galerii Kunsthalle Praha bude 1. června po celou otevírací dobu vstup zdarma pro děti do 15 let i jejich dospělý doprovod.

Zámky a hrady

Na zámku Konopiště nedaleko Benešova se ve středu koná Den dětí, konkrétně v tamní Růžové zahradě. Pro děti je vstup zdarma, rodiče zaplatí 80 korun.

Zámek Děčín v sobotu pořádá speciální prohlídku jižního křídla, otevře Parkán, který je veřejnosti obvykle nepřístupný, umožní vstup do Růžové zahrady, a to vše bude doprovázet zábavný program v Jižní kaskádovité zahradě. Vstup je zcela zdarma.

Související obsah

​A pokud vám nevadí, že děti budou ponocovat, můžete je vzít na muzejní noc v Poličce ve východních Čechách. Koná se v sobotu a zapojilo se do ní 19 organizací. Kromě poličského městského muzea se na akci podílí kostel sv. Jakuba, rodinné centrum MaTami nebo městská knihovna. Vstup je zdarma pro děti i dospělé, akce bude od 17 hodin do půlnoci.

Bazény

Do krytého bazénu v Poličce budou moci jít děti do 15 let ve středu celý den zdarma. Od 14 do 16 hodin je čekají hry a atrakce.

Za jednu korunu se mohou děti do 14 let 1. června na 2,5 hodiny vyřádit také v termálních bazénech ve Wellnes Horal, který je součástí Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Musí mít ale dospělý doprovod a zároveň nesmí být více než tři děti na jednoho dospělého.

Aquapark Aquapalace v Čestlicích sice dětem vstup ani nezlevní, ani neodpustí, po celý den ale budou mít zdarma virtuální realitu v tobogánu MagicTube a aquazorbing.

České zoo lákají na mláďata. Reportér TV Nova se pokusil nakrmit velblouda:

​Na speciální program v Zoo Praha se vyrazil podívat reportér TN LIVE David Sirový:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz