Zajímavosti

Jak skladovat jahody? Díky snadnému triku vydrží déle

Jak skladovat jahody? Díky snadnému triku vydrží déle
Ilustrační fotografie Zdroj: Thinkstockphotos

Sezóna jahod pomalu začíná a v Česku startují také první samosběry. Jak však uchovat oblíbené ovoce co nejdéle čerstvé? Odborníci doporučují jednoduchý trik.

Jahody jsou velmi oblíbeným ovocem. Pokud nemáte šanci si je vypěstovat na vlastní zahrádce, máte na některých místech napříč Českou republikou možnost si je sami natrhat v rámci samosběrů.

Čerstvé plody však mnohdy nevydrží příliš dlouho, brzy začnou chytat plíseň a kazit se. Podle expertů existuje jednoduchý trik, díky kterému jahody vydrží déle. Odpadne vám tak veliká starost a vy ovoce nebudete muset co nejrychleji zpracovávat.

Související obsah

Díky dvou ingrediencím se totiž životnost jahod prodlouží dokonce o několik dnů. Zapotřebí je pouze bílý ocet a voda.

Postup

Do velké mísy dáte půl šálku bílého octa a dva a půl šálku vody. Jahody vložíte do směsi a necháte je v ní několik minut. "Kyselina octová, která se nachází v bílém octu, působí jako dezinfekční prostředek a zabíjí všechny bakterie a plísně na ovoci," píše portál Express.co.uk.

Ovoce následně vytáhnete a důkladně osušíte. Právě to je velmi důležité, protože přebytečná vlhkost může vést k rychlejšímu plesnivění. Poté jahody uložíte na papírovou utěrku do lednice. Odborníci navíc doporučují ponechat jahodám jejich stopky. Také to je jedním ze způsobů, jak je déle uchovat.

České ovoce by mohlo být v budoucnu vzácností. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz