Domácí

Onkologové upozorňují na nebezpečí rakoviny. Putovní výstava cestuje po Česku

Na možnost léčby rakoviny chce upozornit osvětová kampaň Dotek, který pomáhá. V obchodních centrech v průběhu středy veřejnost informují přední čeští onkologové.

Onkologové v průběhu kampaně chtějí lidem ukázat například to, jak léčba rakoviny během posledních let pokročila. V tomto lékařském odvětví totiž věda učinila spoustu nových pokroků v mnoha různých způsobech, jakými lze rakovinu léčit.

"Léčba rakoviny nesmírně pokročila. Zdokonalily se zejména chirurgické metody, pokroky ale udělala i oblast radioterapie. V systémové léčbě používáme zejména takzvané terčové léky, které obsahují konkrétní strukturu buňky," vyjmenovala onkoložka Jana Prausová.

Související obsah

Onkologové však před sebou mají stále spoustu práce. "Pacienti nám neubývají, ale také nepřibývají tak velkým tempem. Daří se nám vyhledávat časnější stádia, což je samozřejmě dobré, protože v tomto stadiu se rakovina lépe léčí," vysvětlila Prausová.

Smyslem kampaně je mimo jiné také povzbudit obyvatelstvo k časnější prevenci. Včas odhalená rakovina totiž výrazně zvyšuje šanci na vyléčení. Kampaň bude pokračovat během června i v obchodních centrech také v Ostravě, Brně a Plzni.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz