Krimi

Skončil proces s posledním členem Berdychova gangu. Půjde na 10 let do vězení

Jeden z největších případů organizovaného zločinu v Česku je u konce. Vrchní soud v Praze vynesl rozsudek nad posledním členem takzvaného Berdychova gangu. Jaromír Prokop má jít na deset let do vězení.

Středeční verdikt je pravomocný, a i když se může obžalovaný Jaromír Prokop ještě dovolat k Nejvyššímu soudu, nemělo by to odkladný účinek. Je to tedy opravdu pomyslná tečka za Berdychovým gangem.

Jaromír Prokop, někdejší provozní Discolandu Sylvie, má strávit celkem deset let ve vězení se zvýšenou ostrahou, a to za účast na čtyřech zločinných akcích z devadesátých let spáchaných právě v rámci gangu okolo Davida Berdycha. Šlo o loupeže, únosy a vydírání drobných podnikatelů. Jeden z nich dokonce při mučení přišel o život.

Související obsah

Prokop strávil dlouhé roky na útěku. Skrýval se například ve Spojených státech. V nepřítomnosti byl odsouzen na třináct a půl roku vězení. Policii se ho ale pak podařilo vypátrat a vloni dopravit zpět do České republiky. Požádal o obnovu procesu a jeho konečný verdikt tedy zní deset let vězení.

Prokopa oba soudy označily za vůdčí osobu v gangu, on sám se ale snažil svou roli spíše bagatelizovat. Teď bude každopádně posledním, kdo za zločiny Berdychova gangu pyká za mřížemi. Ostatní členové už buď zemřeli, nebo byli propuštěni na svobodu, včetně Davida Berdycha.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz