Zajímavosti

Plovoucí nemocnice dorazila do Senegalu. Na obrovské lodi je 200 lůžek

Plovoucí nemocnice dorazila do Senegalu. Na obrovské lodi je 200 lůžek
Nemocniční loď Global Mercy dorazila do Senegalu Zdroj: Profimedia.cz

Největší civilní nemocniční loď na světě započala svou pouť po Africe. Global Mercy doplula do senegalského města Dakar, kde bude poskytovat místním obyvatelům chirurgickou pomoc. Na palubě lodi je 6 operačních sálů a 200 lůžek.

Loď jménem Global Mercy, kterou provozuje společnost Mercy ships, doplula do Senegalu, kde bude chudým obyvatelům poskytovat chirurgickou pomoc. Na cestě největší civilní nemocniční lodi po Africe se domluvili zástupci společnosti a velvyslanci z Kamerunu, Guineje-Bissau, Madagaskaru, Sierry Leone a Jihoafrické republiky.

Podle webu African news dorazila loď do Dakaru jen krátce po obrovské tragédii, která Senegal zasáhla. V minulém týdnu zemřelo při požáru nemocnice jedenáct dětí. V pomoci africkému zdravotnictví se loď Global Mercy připojuje ke své předchůdkyni Africa Mercy, která je v provozu od roku 2007.

Související obsah

​"Loď Global Mercy přijmeme v červnu v Dakaru a jsem přesvědčen, že na palubě nemocnice najde mnoho Senegalců opět úsměv na tváři. Je nám ctí, že jsme první zemí, která bude Global Mercy hostit. Proto se naše země na příjezd Global Mercy aktivně připravuje a vím, že to bude velká oslava. Obyvatelé tuto událost očekávají, protože je to sňatek lásky, důvěry a naděje," řekl podle oficiálního prohlášení firmy Mercy ships senegalský ministr Diouf Sarr.

Loď je schopná pojmout 950 lidí včetně 641členné posádky. Na palubě se nachází kromě operačních sálů a lůžek i školící zařízení, ve kterém se budou senegalští lékaři vzdělávat. Dále je zde laboratoř, oční klinika a zubař. Global Mercy je 174 metrů dlouhá, 28,6 metrů široká a výtlak má přibližně 37 tisíc tun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz