Zahraničí

Střelba v oklahomském zdravotním středisku. Zemřeli čtyři lidé

Muž ozbrojený puškou a pistolí zastřelil ve zdravotnickém středisku v oklahomském městě Tulsa čtyři lidi a další zranil. Poté obrátil zbraň proti sobě. Motiv jeho běsnění policie zatím nezveřejnila. Je to v krátké době další masakr způsobený střelcem ve Spojených státech, před osmi dny zastřelil mladík na základní škole v texaském Uvalde 19 dětí a dvě učitelky.

Další týden, další masová střelba. Spojené státy zažívají jednu tragédii za druhou. Muž vběhl do nemocnice v oklahomské Tulse s puškou a pistolí a začal střílet.

"Bylo tu hasičské auto, vyháněli lidi ven. Nevím, jestli byli někteří z nich zranění, jestli byli zranění už předtím, nebo se to stalo až při střelbě. Někteří nemohli moc dobře chodit, potáceli se a klopýtali, když se je snažili odsud dostat," řekl místní obyvatel Nicholas. 

Související obsah

​Útok nepřežili nejméně čtyři lidé. Motiv střelce zatím není známý, podle policie šlo ale o promyšlený čin. Pachatel na místě spáchal sebevraždu.

Po střelbě na základní škole v Uvalde v Texasu, při které minulý týden zemřelo 19 dětí a dvě učitelky, se na policii v USA žene kritika kvůli pomalému zásahu. I v případě oklahomské střelby lidé řeší rychlost reakce.

Související obsah

​"Na místě jsme byli za tři minuty. Nevím, jak dlouho to trvalo, než jsme dostali hlášení o incidentu, ale zdá se, že to celé trvalo tak čtyři minuty. Od doby, kdy jsme přijali telefonát a než policisté navázali kontakt, uběhlo tak čtyři až pět minut," uvedl zástupce policejního velitele Eric Dalgleish. 

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz