Experti na cestách

Ráj pro turisty, kde svítí slunce 320 dní v roce. Tamní trhovci Čechy milují

Léto je za dveřmi a dovolené se u cestovních kanceláří rychle vyprodávají. Jednou z nejoblíbenějších letošních destinací je Tunisko, které turistům nabízí nejen krásné pláže a moře, ale také historické stavby a památky. Více informací o této destinaci prozradili v pořadu Experti na cestách.

Na první pohled by se mohlo zdát, že Djerba je ideální místo pro tzv. válecí dovolenou u moře nebo bazénu. To ale není jediné, co Tunisko může nabídnout. To totiž není jen o moři a plážích, můžete vyrazit i do vnitrozemí, kde na vás dýchne ta pravá atmosféra a historie.

V neposlední řadě se před vámi po pár hodinách cesty z ostrova Djerba rozprostře Sahara, kam můžete vyrazit třeba na velbloudech při západu slunce na projížďku a poté přenocovat v luxusním kempu Ksar Ghilene. "Tahle oáza je 150 kilometrů daleko od čehokoliv dalšího, to z ní dělá takový kousek ráje. Unikátní tam jsou stany, které mají klimatizaci i teplou vodu," nastínil majitel kempu Chokri el Mekki.

Související obsah

​"Tunisko má nejen bohatou historii a krásné písčité pláže s postupným vstupem do moře, což vyhledávají nejen rodiny  s dětmi, ale i senioři. Samozřejmě je zde spousta hotelových resortů s all inclusive, takže český klient tam najde krásnou dovolenou, navíc za přijatelnou cenu," podotýká obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Až 320 slunečných dnů v roce dělá z Tuniska oblíbený cíl evropských turistů.​ Na cestě můžete nasát i tisíce let starou historii v berberských vesnicích. Minout byste neměli ani tamní trh, kde si nakoupíte například typické tuniské koření nebo šperky. Tamní trhovci turisty milují a Čechy obzvlášť. Není výjimkou, že někteří prodejci umí i několik vět česky.

Související obsah

Na trzích si můžou Češi procvičit svou schopnost smlouvat, jelikož to k tuniským trhům typicky patří. Nakupování u pouličních prodejců může být velkým zážitkem, protože nikdy nevíte, jak to dopadne. Mezi tzv. tuniské národní produkty patří leccos, třeba plyšoví velbloudi, kožené výrobky nebo třeba šperky.

Bára Šimková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz