Zahraničí

Vypadá to, jako kdyby nasněžilo. Chorvatsko zasáhlo silné krupobití

Vypadá to, jako kdyby nasněžilo. Chorvatsko zasáhlo silné krupobití
Silná bouřka v Chorvatsku | Zdroj: Chorvatské ředitelství civilní ochrany

Vyvrácené stromy a vytopené domy v některých chorvatských regionech má na svědomí čtvrteční silná bouřka s krupobitím. Chorvatská vláda slíbila, že zasaženým oblastem poskytne pomoc. Podle všeho ale nikdo naštěstí nepřišel o život.

Hned několik chorvatských regionů zasáhly ve čtvrtek odpoledne a večer silné bouře s krupobitím. Nejvíce zasaženy jsou podle chorvatského ministerstva civilní obrany Krapinsko-zagorska župa a Sisacko-moslavinská župa.

Krapinsko-zagorská župa je zasažena nejvíce. "Bouřlivé počasí doprovázené silným větrem, deštěm a krupobitím způsobilo zaplavení suterénních místností domů v Risvici, Veliko Trgovišće, Jezeře Klanječko, Stubička Toplice, Klanjec, Klanjec, Kladnik, Kumrovec a Zagorska Sela. Občané také hlásili velké škody na majetku způsobené krupobitím, například na plodinách, vinicích a sadech," uvedla civilní obrana na stránkách.

Související obsah

"Kvůli bouři, která začala kolem 22:30 a trvala v okrese Sisak-Moslavina až do půlnoci, obdrželo okresní středisko 112 Sisak několik zpráv z měst Sisak, Petrinja a Kutina o povodních v obytných budovách a silnicích. V osadách Joševica, Maja a Dvorišće padaly stromy na silnice," uvedla dále civilní obrana.

Zasaženým oblastem chce chorvatská vláda ihned pomoci. "Kvůli katastrofě, která zasáhla župu Krapina-Zagorje, premiér Andrej Plenković jednal s prefektem Zeljko Kolářem, starostou Krapiny Zoranem Gregurovičem a dalšími představiteli postižených oblastí. Chorvatská vláda urychleně poskytne pomoc při odstraňování škod," napsal na twitteru mluvčí vlády Marko Milič.

Fotky ze zasažených míst:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz