Zahraničí

V Bavorsku vykolejil vlak. Čtyři lidé nepřežili, desítky lidí se vážně zranily

Vykolejený vlak v Bavorsku zastavil dopravu na trati mezi Garmisch-Partenkirchenem a Oberau. Při nehodě zemřeli čtyři lidé. Z šedesátky zraněných je 16 ve vážném stavu. Nehodu potvrdila i společnost Deutsche Bahn, které vykolejený vlak patří.

Při nehodě vlaku v německé spolkové zemi Bavorsko zemřeli čtyři lidé, mezi nimi školáci. Další desítky lidí jsou ve vážném stavu. Vlak vykolejil na trase mezi Garmisch-Partenkirchenem a Oberau. Informoval deník Bild.

Vlak vykolejil a převrátily se tři vozy. V nich se zranilo šedesát lidí, z toho 16 vážně. Zranění jsou shromažďováni a ošetřováni v nedaleké budově. V Bavorsku byl v pátek poslední školní den, takže se ve vlaku pravděpodobně nacházela spousta školáků.

Související obsah

​Na místo nehody dorazily i tři vrtulníky z rakouského Tyrolska. Kromě záchranářů pomáhají i policisté a německá armáda. Pro hasiče a záchrannou službu byl vyhlášen plný poplach. Trať je momentálně uzavřena.

To potvrdila i společnost Deutsche Bahn. "Výluka trati z důvodu nehody vlaku mezi Garmisch-Partenkirchenem a Oberau. Alternativní doprava se plánuje," uvedla společnost krátce před 13:00 na twitteru.

Vlak vykolejil během cesty do Mnichova. Stále se neví, z jakého důvodu k nehodě došlo a ani to, kolik cestujících v něm zrovna bylo. Do města Garmisch nedaleko rakouských hranic přiletí i bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. K němu se připojí i spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová.

Páteční tragédie se stala na čtyřiadvacáté výročí jiné vlakové nehody v Německu. V roce 1998 zemřelo po technické závadě a následném vykolejení rychlíku 101 lidí. Dalších téměř 200 pasažérů a členů posádky se tehdy v Eschede zranilo.

Související obsah

Havárie v Německu však nebyla jedinou nehodou, která se v pátek odehrála. V Itálii na trati mezi Neapolí a Turínem předčasně skončil svou cestu vysokorychlostní vlak. Ocasní lokomotiva vlaku totiž při průjezdu tunelem v Římě zavadila o okraj tunelu.

Při strašidelné nehodě v tunelu se naštěstí nikdo nezranil. Všech 230 pasažérů se z vlaku evakuovalo. Dopravu nyní obstarává osm náhradních vlaků. Nehoda uzavřela tunel asi na 90 minut, než se podařilo vlak odstranit.

V únoru se v Německu srazily dva vlaky. Jeden člověk tehdy zemřel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz