Zahraničí

Čínský vysokorychlostní vlak vykolejil. Jeden mrtvý, dalších osm lidí se zranilo

Čínský vysokorychlostní vlak vykolejil. Jeden mrtvý, dalších osm lidí se zranilo
Nehoda vlaku v Číně | Zdroj: Profimedia

V Číně v sobotu vykolejil vysokorychlostní vlak. V provincii Kuej-čou sklouzly z kolejí dva vagony vlakové soupravy. Při nehodě se zranilo dohromady devět lidí, z nichž jeden později svým zraněním podlehl.

Vysokorychlostní vlak v provincii Kuej-čou ve střední Číně v sobotu okolo 10:30 tamního času vykolejil. Při vjezdu do tunelu sklouzla vlaková souprava po bahně, které se nahromadilo na trati. Dva vagony s čísly 7 a 8 zcela vykolejily, uvedla čínská státní televize CCTV.

Čínské úřady na místo ihned poslaly záchranářské týmy. Dohromady k nehodě vyjelo 11 vozidel. Při nehodě se zranilo sedm cestujících, průvodčí a strojvůdce vlaku. Zraněné záchranáři dopravili do nemocnice v Rongjiangu.

Související obsah

Strojvůdce však svá zranění nepřežil. Dalších 136 lidí zůstalo nezraněno a záchranáři je z místa nehody jen evakuovali. V současnosti u vykolejeného vlaku probíhají vyprošťovací práce a úřady vyšetřují příčiny havárie.

Čínská tragédie je již několikátou za posledních pár dní. V pátek v Německu vykolejila vlaková souprava, přičemž zahynuli čtyři lidé a 60 dalších se zranilo. Více než 70 zraněných si vyžádala také nehoda na Slovensku, kde se srazily dvě vlakové soupravy. Z toho tři lidé jsou ve vážném stavu.

Podívejte se na reportáž o havárii vlaku v Německu:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz