Domácí

O domek hrobníka se strhl boj! Za ruinu u hřbitova dal nový majitel statisíce

O domek hrobníka se strhl boj! Za ruinu u hřbitova dal nový majitel statisíce
Hrobníkův domek v Jarpicích na Kladensku Zdroj: Google Maps

O nemovitosti je v Česku stále velký zájem. Dokazuje to nedávná dražba Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). O ruinu hrobníkova domku vedle hřbitova byl velký zájem a výsledná cena několikanásobně přesáhla tu vyvolávací.

Stavba v havarijním stavu v odlehlé oblasti bez připojení na inženýrské sítě, sousedící s hřbitovem, v minulosti sloužila jako obydlí pro rodinu hrobníka. Podobná slova obyčejně nevyvolají pranici či alespoň zvýšený zájem.

Jenomže v tomto případě bylo vše jinak. Hrobníkův domek uprostřed polí mezi stromy za Jarpicemi na Kladensku v dražbě nabídl ÚZSVM. "Neutěšený stav nabízené nemovitosti společně s faktem, že pozemek pod stavbou je součástí nemovité kulturní památky kostel sv. Isidora na sousedním hřbitově stanovily minimální vyhlašovanou kupní cenu na 50 tisíc korun," uvedl úřad.

Související obsah

​A strhla se nečekaná přihazovací bitva. "Zájemci se však našli hned v prvním kole aukce a k vyhlašované kupní ceně učinili celkem 112 příhozů, přičemž poslední příhoz vítězného zájemce stanovil konečnou částku na 346 tisíc korun," popsal úřad. Na snímky domku se můžete podívat v galerii níže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz